Τσάμπιονς Λιγκ: Τα αποτελέσματα της βραδιάς (vid)

Τι έγινε στους υπόλοιπους αγώνες των πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ

Η δεύτερη βραδιά των πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ έφερε την εύκολη πρόκριση της Λίβερπουλ επί της Χοφενχάιμ, καθώς και τον αποκλεισμό της Κοπεγχάγης του Πιέρου Σωτηρίου από την Καραμπάχ του Ντίνο Εντλοβού.

Η Λίβερπουλ επικράτησε πολύ εύκολα της Χοφενχάιμ με 4-2 στο "Άνφιλντ". Η πρόκριση "σφραγίστηκε" από το πρώτο 20λεπτο, όταν ο Τσαν με δύο γκολ και ο Σαλάχ έγραψαν το 3-0. Ο Ουτ μείωσε προσωρινά σε 3-1, ο Φιρμίνο στο 63' πέτυχε το 4-1 και ο Βάγκνερ στο 79' σημείωσε το τελικό 4-2.

"Οδοστρωτήρας" η Σπόρτινγκ στην Ρουμανία. Η ομάδα του Ζόρζε Ζεσούς επικράτησε της Στεάουα με 5-1 στο Βουκουρέστι. Ντουμπιά στο 13', Ακούνια στο 59', Μάρτινς στο 64', Ντοστ στο 75' και Μπατάλια στο 88 τα γκολ. Οι Ρουμάνοι ισοφάρισαν στο 20' με τον Ζούνιορ Μοράις.

Η Κοπεγχάγη μπορεί να κέρδισε την Καραμπάχ με 2-1, όμως οι Αζέροι προκρίθηκαν για πρώτη φορά στην ιστορία τους στους ομίλους. Ο Σανταντέρ έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα του στο 45΄, ο Ντίνο Εντλοβού ισοφάρισε στο 63' και ο Πάβλοβιτς στο 66' έδωσε τη νίκη χωρίς αντίκρισμα στην ομάδα του Στάλε Σολμπάκεν. Ο Πιέρος Σωτηρίου αγωνίστηκε στο τελευταίο 20λεπτο ως αλλαγή.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, τέλος, επικράτησε των Ελβετών της Γιουνγκ Μπόις με 2-0. Σενίκοφ και Ντζαγκόεφ τα γκολ των Ρώσων του Βίκτορ Γκοντσαρένκο.