Έριξε το... τείχος του Βερολίνου με μυθική ανατροπή η Μπράγκα!

Σε ένα ματς-διαφήμιση του ποδοσφαίρου

Ματσάρα με τα όλα της -και τελικά και με νικητή- στο Βερολίνο, όπου η Μπράγκα νίκησε 3-2 την Ουνιόν σε ματς για τον 3ο όμιλο του Champions League με γκολ στις καθυστερήσεις κι ενώ είχε βρεθεί να χάνει 2-0 στο 37'!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Πορτογάλους ο άλλοτε εξτρέμ του Ολυμπιακού, Μπρούμα, που ισοφάρισε σε 2-2 με τρομερό γκολ στο 51' και... σέρβιρε το γκολ της νίκης στον Κάστρο στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Οι Βερολινέζοι από την άλλη είχαν σε σπουδαία βραδιά τον Μπέκερ, που πέτυχε τα δύο πρώτα γκολ του συλλόγου στον θεσμό, ωστόσο τελικά δεν ήταν αρκετός...

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς και έφτασαν στο γκολ μόλις στο 4', ωστόσο το τέρμα του Γκόζενς ακυρώθηκε για οφσάιντ στη φάση.

Η πίεση της ομάδας του Ουρς Φίσερ συνεχίστηκε, με τους Πορτογάλους να εξισορροπούν κάπως την κατάσταση μετά το 15', ωστόσο με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, ήρθε το ιστορικό, πρώτο γκολ για τους Βερολινέζους.

Σκόρερ ο Μπέκερ, που τελείωσε ιδανικά τη φάση μετά από αστραπιαία αντεπίθεση της ομάδας του.

Η Ουνιόν όμως δεν σταμάτησε εκεί, καθώς ο Σουριναμέζος έφτασε και σε δεύτερο τέρμα με υπέροχο σουτ σε τετ α τετ στο 37'!

Εντέλει, η Μπράγκα έδειξε... σφυγμό στο 41', όταν ο Νιακατέ δεν δυσκολεύτηκε να σπρώξει από κοντά την μπάλα, μετά από επέμβαση του Ρόνοου σε μακρινό σουτ.

Με το... καλησπεέρα στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση, καθώς στο 51ο λεπτό ο Μπρούμα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με απίθανο σουτ έξω από την περιοχή έπειτα από εμπνευσμένη κομπίνα σε κόρνερ.

Από εκεί και πέρα, το ματς ήταν... ορθάνοιχτο, με τους δύο αντιπάλους να ψάχνουν το γκολ της νίκης και να δημιουργούν αμφότερες καλές ευκαιρίες.

Κι ενώ όλα έδειχναν πως θα πάρουν από έναν βαθμό, ήρθε ο Κάστρο να... τεζάρει με buzzer beater τους γηπεδούχους στο 90+4', δίνοντας στους Πορτογάλους την πρώτη τους φετινή νίκη στο Champions League με συρτό σουτ έξω από την περιοχή, μετά από στρώσιμο του Μπρούμα.