Αρχή, με τεσσάρα στην Παρί(vid)

Χόρτασαν μπάλα και υπέροχα γκολ οι φίλοι του ποδοσφαίρου στο Ορλάντο που παρακολούθησαν το φιλικό της Τότεναμ με την Παρί για το International Champions Cup. Οι «Πετεινοί» επικράτησαν με 4-2 σε ένα ματς ανοικτό και από τις δυο πλευρές.

Το σκορ άνοιξε από νωρίς (5’) ο Καβάνι από κοντά, όμως αυτό του Έρικσεν ήταν άλλη κλάση με μια βολίδα που έφερε την ισοφάριση. Ένα τραγικό λάθος του γενικώς μοιραίου Τραπ στο 18’ έφερε την ανατροπή στο σκορ μόλις στο 18’ αλλά το ημίχρονο είχε κι άλλη δράση με τον Παστόρε να ισοφαρίζει με ατομική ενέργεια και τελείωμα στο 36’. Στο ξεκίνημα της επανάληψης ο Τραπ αποβλήθηκε κιόλας, με την Τότεναμ να βρίσκει δυο γκολ στο τέλος με Αλτερβάϊρελντ και Κέιν με πέναλτι για να κερδίσει.