Σκόρπισε με «τεσσάρα» τη Γουέστ Χαμ η Άστον Βίλα!

Η Άστον Βίλα επικράτησε 4-1 της Γουέστ Χαμ

Εντυπωσιακά έχει ξεκινήσει η σεζόν για την Άστον Βίλα! Η ομάδα του Ουνάι Έμερι δείχνει πως είναι πολύ επικίνδυνη και για... μεγάλα πράγματα, επιβεβαιώνοντας πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Αυτή τη φορά, «θύμα» της αποτέλεσε η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League, Γουέστ Χαμ, η οποία διασύρθηκε με «τεσσάρα» στο «Βίλα Παρκ» (4-1), δείχνοντας τις αμυντικές της αδυναμίες. Έτσι, τα «σφυριά» έμειναν στην 9η θέση και τους 14 βαθμούς, ενώ οι «χωριάτες» βρίσκονται στην πρώτη πεντάδα, αλλά στο -2 από την πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι.

Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε στο 30' ο Ντόουγκλας Λουίς, μετά από ασίστ του Γουότκινς, για το 1-0, το οποίο ήταν και το σκορ με το οποίο πήγαν οι δύο ομάδες στην ανάπαυλα. Ο ίδιος παίκτης ήταν αυτό που διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, όντας εύστοχος από την άσπρη βούλα στο 51ο λεπτό.

Πέντε λεπτά αργότερα, ο Μπόουεν έδωσε πνοή στους φιλοξενούμενους, μειώνοντας σε 2-1. Στο 74', όμως, ο Γουότκινς έκανε το 3-1, κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μπέιλι στο 89', διαμορφώνοντας το τελικό 4-1.

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση