Την πάτησε η Γιουνάιτεντ! (vid)

Ισοπαλία στο Στόουκ για την ομάδα του Μουρίνιο

Στάση… Τσούπο Μοτίνγκ για την Γιουνάιτεντ. Οι «κόκκινοι διάβολοι» είδαν τον Αφρικανό να σκοράρει δις και «κόλλησαν» στο 2-2 με την Στόουκ για την τέταρτη αγωνιστική της Premier League.

Πρώτη απώλεια για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο έμεινε στο 2-2 με την Στόουκ στο «Μπριτάνια» και μετά το πέρας της 4ης αγωνιστικής της Premier League, έχει συγκάτοικο στην κορυφή τη συμπολίτισσα Σίτι!

Δήμιος της Γιουνάιτεντ αποδείχθηκε ο Τσούπο Μοτίνγκ. Ο Αφρικανός επιθετικός στο 43ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, με τον Ράσφορντ να απαντάει δύο λεπτά αργότερα. Και το δεύτερο μέρος για την ομάδα του Μουρίνιο ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο.

Ο Λουκάκου σκόραρε ξανά, στο 57ο λεπτό, φτάνοντας τα 5 γκολ στην Πρέμιερ Λιγκ αλλά ο Τσούπο Μοτίνγκ είχε ξανά την απάντηση. Έξι λεπτά αργότερα με κοντινή κεφαλιά ισοφάρισε σε 2-2, με το σκορ να μην αλλάζει μέχρι το φινάλε παρά την ασφυκτική πίεση των «κόκκινων διαβόλων».