Τεν Χαγκ: «Είναι απογοητευτικό»

Μία δήλωση που θα συζητηθεί, έκανε ξανά ο Έρικ Τεν Χαγκ

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Τότεναμ έμειναν στο 2-2 σε ένα χορταστικό ντέρμπι, με τα «σπιρούνια» να ισοφαρίζουν δύο φορές στο ματς.

Μία δήλωση που θα συζητηθεί, έκανε ξανά ο Έρικ Τεν Χαγκ, ο οποίος είπε πως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ θα έπρεπε να έχει κερδίσει την Τότεναμ, αναλογικά με την εμφάνιση που πραγματοποίησε.

Λίγα λεπτά μετά το τελικό 2-2 με την Τότεναμ, ο έμπειρος προπονητής επισήμανε πως οι «κόκκινοι διάβολοι» λειτούργησαν υποδειγματικά στο πώς να «σπάνε» το πρέσινγκ, ως προς τη μετάβαση του παιχνιδιού. Μάλιστα, κατέληξε στο ότι είναι απογοητευτικό το γεγονός πως η ομάδα του δεν κέρδισε με αυτή την εμφάνιση.

Για την ιστορία, η Γιουνάιτεντ άνοιξε το σκορ νωρίς με τρομερό γκολ του Χόιλουντ μόλις στο 3ο λεπτό, αλλά η ομάδα του Λονδίνου απάντησε και αυτή γρήγορα με το γκολ του Ριτσάρλισον (19′), με τον Ράσφορντ να δίνει ξανά την πρωτοπορία στους γηπεδούχους (40′), αλλά με την έναρξη της επανάληψης ο Μπεντανκούρ έγραψε το τελικό 2-2.

Πηγή: to10.gr