Ράνγκνικ: «Μόνο τους εαυτούς μας κατηγορούμε για τον αποκλεισμό»

Η δήλωση του τεχνικού της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, μετά τον αποκλεισμό από το Κύπελλο Αγγλίας

Ο Ραλφ Ράνγκνικ τα έβαλε με την ατυχία και την αναποτελεσματικότητα των παικτών του ως αιτίες του αποκλεισμού της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.

Οι «κόκκινοι διάβολοι» υπέστησαν ήττα – σοκ από την Μίντλεσμπρο στο «Ολντ Τράφορντ» στα πέναλτι και αποχαιρέτησαν το FA Cup, χάνοντας ακόμα έναν στόχο για τη φετινή αγωνιστική περίοδο.

Ο Ραλφ Ράνγκνικ φυσικά δεν ήταν καθόλου ικανοποιημένος από το γεγονός πως οι ποδοσφαιριστές του έχασαν ένα ματς το οποίο βάσει ευκαιριών θα μπορούσαν να έχουν «καθαρίσει» και είπε χαρακτηριστικά:

«Χάσαμε τόσες ευκαιρίες, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο. Θα μπορούσαμε στο πρώτο ημίχρονο να είμαστε μπροστά στο σκορ με 3-0 και χάσαμε ευκαιρίες και μετά την ισοφάριση της Μίντλεσμπρο, αν και θεωρώ ότι δεν έπρεπε να μετρήσει το γκολ τους.

Ο Μπρούνο έχασε την ευκαιρία που ήταν σαν πέναλτι. Δεν έχουμε κανέναν να κατηγορήσουμε παρά μόνο τους εαυτούς μας που χάσαμε τόσες ευκαιρίες. Στο τέλος από τη στιγμή που το ματς πήγε στα πέναλτι, ήταν και θέμα τύχης και χάσαμε...».

Πηγή: gazzetta.gr