Ο Μέινου, το… Fergie Time και οι εποχές Κριστιάνο – Ρούνεϊ (vid)

Αναμνήσεις γεμάτες νοσταλγία για τους οπαδούς των «κόκκινων διαβόλων»

Η ομάδα του Τεν Χαγκ είδε τη Γουλβς να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις του μεταξύ τους παιχνιδιού για το προσωρινό 3-3, όμως, ο Μέινου στο 97’ με απίθανη προσπάθεια και φαλτσαριστό σουτ που ίσως και να μην μπορούσε να περιμένει κανείς από ένα 18χρονο παιδί, διαμόρφωσε το 4-3 για τη Γιουνάιτεντ.

Η αλήθεια είναι πως όταν μείωσαν οι «λύκοι» στο 3-2 στο 85’, αυτό που σκέφτηκαν όλοι βλέποντας τα 8 λεπτά των καθυστερήσεων είναι πως «όλα μπορούν να συμβούν…».

Κι όντως, έφτασε πολύ κοντά στην επιβεβαίωση αυτό το σενάριο, όταν ο Νέτο στο 90’ + 5’ σε αντεπίθεση μετά από στατική φάση των φιλοξενούμενων στο «Μολινό», ισοφάρισε στο 3-3.

Ο 18χρονος Μέινου πήρε την ασίστ του 19χρονου Ομάρι Φόρσον για να χαρίσει την τεράστια – για τον τρόπο που επιτεύχθηκε – νίκη του κλαμπ από το Μάντσεστερ και συνέβησαν… πολλά μαζί. Ο Τεν Χαγκ αγκαλιαζόταν με τον Καζεμίρο, το Fergie Time είχε αναβιώσει από το πουθενά και παράλληλα «ξύπνησαν» και μνήμες από την εποχή των Κριστιάνο και Ρούνεϊ!

Οι δύο τελευταίοι ήταν εκείνοι που τον Ιανουάριο του 2005 σε παιχνίδι με τη Λίβερπουλ είχαν συνεργαστεί για γκολ της Γιουνάιτεντ ως teenagers και τώρα, εμφανίστηκαν οι Μέινου και Φόρσον για να πράξουν κάτι ανάλογο!

Πηγή: england365.gr

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Τελευταία Ενημέρωση