Μ. Γιουνάιτεντ-Ντέρμπι 2-0: Μια… λαμπάδα στο μπόι του Λίνγκαρντ! (HD vid)

Ο Άγγλος με νέα γκολάρα (84’) άνοιξε το δρόμο για την πρόκριση των «κόκκινων διαβόλων»

Έστω και αν χρειάστηκε τα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε 2-0 την Ντέρμπι Κάουντι στο «Ολντ Τράφορντ» για τους «64» του FA Cup και προκρίθηκε στον τέταρτο γύρο της διοργάνωσης, περιμένοντας τον επόμενο αντίπαλο.

Οι παίκτες του Ζοσέ Μουρίνιο έπαιξαν σαν «τη γάτα με το ποντίκι» τα «κριάρια», χάνοντας πολλές ευκαιρίες και χρειάστηκε η γκολάρα του Λίνγκαρντ στο 84’ και το πλασέ του Λουκάκου στις καθυστερήσεις για να έρθει η πρόκριση.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ρομέρο, Σμόλινγκ, Μπλιντ, Λίντελοφ, Σο, Ερέρα, Πογκμπά, Μάτα (67’ Μαρσιάλ), Μχιταριάν (46’ Λουκάκου), Λίνγκαρντ, Ράσφορντ (80’ Φελαϊνί).

ΝΤΕΡΜΠΙ ΚΑΟΥΝΤΙ: Κάρσον, Κίο, Πιρς, Γουίσντομ, Όλσον, Θορν, Χάντλστοουν, Βάιμαν, Ράσελ (77’ Χάνσον), Λόρενς (81’ Μπένετ), Γουίναλ (67’ Βίντρα).

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ Γ.: Τελευταία Ενημέρωση