Διαβολική ανατροπή στις καθυστερήσεις με ΜακΤόμινεϊ η Γιουνάιτεντ! (vid)

Λύγισε την Μπρέντφορντ με απίθανο come back

Χαμογέλασε με επική ανατροπή και τρομερό ΜακΤόμινεϊ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Οι «κόκκινοι διαβόλοι» επικράτησαν 2-1 της Μπρέντφορντ εντός έδρας, με τον Σκωτσέζο μέσο να αποδεικνύεται «χρυσή» αλλαγή, καθώς ο Τεν Χαχ τον πέρασε στο 87’ με το σκορ στο 0-1 και στις καθυστερήσεις τούμπαρε τους φιλοξενούμενους.

Στο 26ο λεπτό ο Γουισά πήρε τις κόντρες στην περιοχή της Γιουνάιτεντ, η μπάλα στρώθηκε στον Γένσεν κι εκείνος πλάσαρε για το 0-1. στο 37’ ο Στρακόσια έσωσε μετά από σουτ του Ράσφορντ και στο 38’ το σουτ του Εμπεουμό πέρασε μόλις έξω.

Στο 45+1’ η κεφαλιά του Κασεμίρο πέρασε λίγο έξω ενώ στο 53’ ο Στρακόσια έσωσε εντυπωσιακά μετά από σουτ του Έρικσεν.

Στο 54ο λεπτό η κεφαλιά του Αγέρ πέρασε ελάχιστα έξω ενώ στο 64’ ο Χόιλουντ πλάσαρε στο πλαϊνό δίχτυ. Στο 71’ ο Στρακόσια είπε όχι σε σουτ του Φερνάντες και στο 76’ το σουτ του Γκαρνάτσο πέρασε εκτός.

Στο 89’ ακυρώθηκε γκολ της Γιουνάιτεντ αλλά στο 90+5’ ο Στρακόσια απέκρουσε το σουτ του Νταλότ αλλά στην επαναφορά ο ΜακΤόμινεϊ με νέο σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Και ενάμισι λεπτό μετά, ο Σκοτσέζος με κεφαλιά από κοντά έκανε το 2-1 και λύτρωσε τη Γιουνάιτεντ.

ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ: Ονάνα, Νταλότ, Μαγκουάιρ, Έβανς, Λίντελεφ (71’ Μαρσιάλ), Άμραμπατ (87’ ΜακΤόμινεϊ), Κασεμίρο (46’ Έρικσεν), Μάουντ (63’ Άντονι), Φερνάντες, Ράσφορντ (63’ Γκαρνάτσο), Χόιλουντ

ΜΠΡΕΝΤΦΟΡΝΤ: Στρακόσια, Ρούρσλεβ, Πίνοκ, Κόλινς, Αγέρ, Χίκεϊ, Γιάνελτ (69’ Μοπέ), Νόργκααρντ, Γένσεν (83’ Γκοντός), Γουισά (69’ Ονιεκά), Εμπεουμό