Λύγισε τη Γουλβς και πάτησε τετράδα η Άστον Βίλα

Εδραιώνεται στην τέταρτη θέση

Μετά από δύο αγωνιστικές χωρίς νίκη, η Άστον Βίλα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας 2-0 της Γουλβς εντός έδρας.

Η ομάδα του Ουνάι Έμερι άφησε έτσι στο -3 την Τότεναμ και έμεινε μόνη στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας της Premier League, έχοντας βέβαια ένα ματς περισσότερο από τους Λονδρέζους.

Η Βίλα σκόραρε από μία φορά σε κάθε ημίχρονο, με τον Ντιαμπί να ανοίγει το σκορ στο 36' και τον Κόνσα να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα στο 65ο λεπτό.

Οι «λύκοι» παρέμειναν μετά την ήττα στη δέκατη θέση, απέχοντας τρεις βαθμούς από τις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.