Πετάει «φωτιές» η Λίβερπουλ

Από το καλό στο καλύτερο φαίνεται πως πηγαίνει η Λίβερπουλ. Η ομάδα του Κλοπ ήταν εξαιρετική σε ένα ακόμη φιλικό, επικρατώντας 3-0 της Χέρτα.

Ολοένα και καλύτερη παρουσιάζεται η Λίβερπουλ. Η ομάδα του Γίργκεν Κλοπ έκανε ακόμη μία εξαιρετική εμφάνιση σε φιλικό παιχνίδι, επικρατώντας 3-0 της Χέρτα.

Οι «reds» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, δημιούργησαν καλές φάσεις στα αντίπαλα καρέ και έφτασαν στο γκολ στο 16ο λεπτό, με τον Σολάνκε να σκοράρει με ωραία ψηλοκρεμαστή κεφαλιά. Ωστόσο, η Λίβερπουλ σκόραρε και δεύτερη φορά πριν την ανάπαυλα, με συρτό σουτ του Βαϊνάλντουμ από τα όρια της περιοχής.

Το… κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Σαλάχ στο 62ο λεπτό με ωραία λόμπα, εκμεταλλευόμενος την εξαιρετική μπαλιά του Κουτίνιο και διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ: Τελευταία Ενημέρωση