Κύπελλο: Πάει για όλα η Σίτι(vid)

Αποκλεισμός σοκ για Στόουκ

Με τη Μάντσεστερ Σίτι να κάνει τη νίκη της ημέρας, ολοκληρώθηκε το μεγαλύτερο μέρος των αγώνων του τρίτου γύρου του κυπέλλου Αγγλίας.

Οι «Πολίτες» είχαν δύσκολο έργο απέναντι στην Μπέρνλι και στο ημίχρονο επιβεβαιώθηκε το γεγονός με το 1-0 που έχαναν χάρις σε γκολ του Μπαρνς. Η επανάληψη όμως ήταν εντελώς διαφορετική καθώς κέρδισαν με 4-1 και μένουν ζωντανοί στη διεκδίκηση ενός ιστορικού κουατράμπλ. Ο Αγκουέρο με δυο γκολ σε δυο λεπτά ανέτρεψε το σκορ και οι Σανέ, Μπερνάντο Σίλβα να σημειώνουν τα υπόλοιπα.

Οι υπόλοιπες ομάδες της πρέμιερ λιγκ έπαιζαν με ομάδες μικρότερων κατηγοριών και άλλες πήγαν καλά, άλλες όχι. Ξεχωρίζει ο αποκλεισμός της Στόουκ από την Κόβεντρι, που στο σήμερα είναι ομάδα τέταρτης κατηγορίας! Οι «Πότερς» έχασαν με 2-1 και μας απέδειξαν για μια ακόμα φορά σε πόση κακή κατάσταση βρίσκονται.

Σε επαναληπτικό οδηγήθηκαν Λέστερ, 0-0 με Φλίτγουντ, Μπόρνμουθ,2-2 με Ουίγκαν, και Σουόνσι, 0-0 με Γουλβς, ενώ Ουότφορντ, Νιούκαστλ, Χάντερσφιλντ, Ούεστ Μπρομ και Σαουθάμπτον πέρασαν.

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση