Επέστρεψε από την κόλαση και σόκαρε τη Λούτον με επική ανατροπή η Μπόρνμουθ!

Παρότι βρέθηκε να χάνει με 3-0 στην εντός έδρας αναμέτρησή της με τη Λούτον, η Μπόρνμουθ έκανε την επική ανατροπή

Σόκαρε τη Λούτον με απίστευτη ανατροπή η Μπόρνμουθ!

Παρότι βρέθηκαν να χάνουν 3-0 με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, τα «κεράσια» δεν τα παράτησαν και αφού ισοφάρισαν σκοράροντας τρία γκολ μέσα σε διάστημα 14 λεπτών, βρήκαν και το νικητήριο γκολ στο 83', πανηγυρίζοντας την... τρελή νίκη με 4-3 και ξεφεύγοντας ακόμα περισσότερο (+14) από τη ζώνη του υποβιβασμού!

Από την άλλη, η Λούτον σπατάλησε μια πραγματικά μεγάλη ευκαιρία να πάρει την πρώτη νίκη της από τα τέλη του περασμένου Ιανουαρίου και μετά από επτά διαδοχικές ανεπιτυχείς προσπάθειες, παραμένοντας εντός των θέσεων που οδηγούν στην Championship (στο -3 από τη 17η της βαθμολογίας Νότιγχαμ Φόρεστ).

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι, ανοίγοντας το σκορ στο 9ο κιόλας λεπτό με τον Τσόνγκ, ενώ διπλασίασαν το προβάδισμά τους στο 31', όταν ο Ογκμπένε έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με προβολή και μετά από πάσα πάρε-βάλε του Ντοούτι. Μάλιστα, στο 45'+1' η Λούτον έκανε και το 0-3, με άπιαστο σουτ του Μπάρκλεϊ.

Μόλις πέντε λεπτά μετά την επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια χρειάστηκε ο Σολάνκε για να κάνει το 1-3 και να δώσει ελπίδα στην Μπόρνμουθ, η οποία πήρε ψυχολογία και ισοφάρισε με τους Ζαμπάρνι και Σεμένιο να σκοράρουν δύο ακόμα γκολ, μέσα σε διάστημα δύο λεπτών (62', 64') Τελικά, η επική ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 83', με τον Σεμένιο να βρίσκει δίχτυα για δεύτερη φορά στην βραδιά, διαμορφώνοντας το τελικό 4-3!

Πηγή: Sport-fm.gr

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση