Άφησε με τη… γλύκα την Μπέρνλι η Λούτον!

Την μπουκιά από το στόμα

Βαθμολογικό οξυγόνο από την Μπέρνλι έκλεψε η Λούτον!

Πάνω που η ομάδα του Βενσάν Κομπανί είχε πιστέψει ότι θα πάρει το ντέρμπι των ουραγών (και μαζί πολύτιμη ανάσα), οι επίσης νεοφώτιστοι ισοφάρισαν στις καθυστερήσεις (1-1).

Το γκολ του Αμντούνι από το 36’ φαινόταν ότι θα λυτρώσει τους γηπεδούχους και θα τους έδινε τη δεύτερη μόλις νίκη τους φέτος στο «Τερφ Μουρ».

Στο δεύτερο λεπτό του έξτρα χρόνου όμως, ο Μόρις εκμεταλλεύτηκε μια τραγική έξοδο του γκολκίπερ Τράφορντ και με κοντινή κεφαλιά, έδωσε έναν σπουδαίοπόντο στην ομάδα του.

Όχι μόνο επειδή την έβγαλε (έστω και εν αναμονή του αγώνα της Έβερτον με την Άστον Βίλα) εκτός της επικίνδυνης ζώνης.

Μα κυρίως επειδή κράτησε βυθισμένη εκεί και μάλιστα σε απόσταση τεσσάρων βαθμών τη σημερινή της αντίπαλο, που συνεχίζει να παραπαίει.