Γερό χαστούκι για Μουρίνιο (vid-pics)

Σάββας Λαζανιάς

lazaniass@sppmedia.com

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ του Ζοσέ Μουρίνιο ηττήθηκε με 4-1 από την Ντόρτμουντ σε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας που έγινε στην Κίνα.

Οι Γερμανοί προηγήθηκαν με 2-0 στο ημίχρονο χάρη στα γκολ που σημείωσαν οι Κάστρο και Ομπαμεγιάνγκ. Ο Ντεμπελέ ανέβασε το δείκτη  του σκορ στο 3-0 στο 57ο λεπτό. Δύο λεπτά αργότερα ο Μικιταριάν μείωσε για την Γιουνάιτεντ σε 3-1 και ο Κάστρο διαμόρφωσε το τελικό 4-1 στο 89ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

MANUTD: Τζόνστοουν (46' Ρομέρο), Βαλένσια (75' Αντρέας Περέιρα), Μπεγί, Φιλ Τζόουνς (46' Ρόχο), Σο, Μπλιντ (66' ΜακΝερ), Αντέρ Ερέρα, Μάτα, Μχιταριάν (66' Γιανουζάι), Λίνγκαρντ (46' Άσλεϊ Γιανγκ), Ντεπάι (46' Ράσφορντ).

ΝΤΟΡΤΜΟΥΝΤ: Βάιντενφελερ, Πάσλακ (46' Λάρσεν), Παπασταθόπουλος (62' Μπάρτρα), Σβεν Μπέντερ (62' Μερίνο), Σμέλτσερ (64' Μπούρνιτς), Ρόντε (64' Νουρί Σαχίν), Γκονσάλο Κάστρο, Καγκάουα (63' Λάιτνερ), Αντριάν Ράμος (63' Εμρέ Μορ), Ντεμπελέ (65' Χόμπερ), Ομπαμεγιάνγκ (65' Πούλισιτς).

Πρέμιερ Λιγκ: Τελευταία Ενημέρωση