Η Λανς «φρέναρε» τη Λιόν στο κυνήγι της τριάδας

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το παιχνίδι της Λανς με τη Λιόν, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 για την 25η αγωνιστική της Ligue 1.

Η Λανς... φρέναρε τη Λιόν, με τις δύο ομάδες να μένουν στο 1-1 στο «Stade Bollaert-Delelis», σε παιχνίδι για την 25η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 13ο λεπτό με υπέροχο δυνατό σουτ του Τζόναθαν Κλάους, με τη Λιόν να απαντάει λίγο πριν βγει το ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 44ο λεπτό με κοντινή προβολή του Καντεβέρε έπειτα από σέντρα του Εκαμπί.

Η Λανς «κλείδωσε» τους λιονέ στην επανάληψη, με το σύνολο του Πίτερ Μποζ να μην μπορεί να ολοκληρώσει την ανατροπή, μένοντας έτσι στην πέμπτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 38 πόντους, και στο -3 από την πρώτη τριάδα που οδηγεί στο Champions League της νέας σεζόν.