Δίμπαλο Τάμαρι… διακοπή λόγω τραυματισμού Ντιό από κροτίδα

Τι έγινε στα άλλα ματς

Λιόν για γέλια και για κλάματα δεν νίκησε ούτε στην 8η αγωνιστική της Ligue 1! H ομάδα του Φάμπιο Γκρόσο, παρότι βρέθηκε να προηγείται της Λοριάν 3-1 από το πρώτο ημίχρονο, μετατράπηκε σε ιδανική αυτόχειρα και δεχόμενη δυο γκολ, έμεινε στο 3-3 και την προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

Αδιανόητα πράγματα στο Μονπελιέ-Κλερμόν καθώς στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ντιό χτυπήθηκε από κροτίδα αποχωρώντας με φορείο από το γήπεδο, ενώ ο Μπόρζες αποβλήθηκε εξαιτίας άσεμνων χειρονομιών προς την κερκίδα με τον διαιτητή να τον αποβάλει και εν συνεχεία να διακόπτει το ματς ενώ το σκορ ήταν στο 4-2 υπέρ των γηπεδούχων. Δύο γκολ πέτυχε για τη Μονπελιέ ο Τάμαρι, δύο σε κάθε ημίχρονο.

Αμετακίνητη από την πρώτη τριάδα η Μπρεστ η οποία παρότι βρέθηκε να χάνει στην έδρα της από την Τουλούζ βρήκε γκολ στο 90'+3' με τον Σατριάνο και ισοφάρισε (1-1) διευρύνοντας το αήττητο σερί της.

Στη Λιόν η φιλοξενούμενη Λοριάν «πάγωσε» τους γηπεδούχους στο 16' με το γκολ του Κρουπί. Πέντε λεπτά αργότερα ο Νουαμά έφερε το ματς στα ίσα, ενώ στη συνέχεια ο Λακαζέτ με δυο τέρματα (22',41') έφερε το σκορ στο 3-1.

Η Λοριάν μπήκε ξανά στο παιχνίδι με τον Κρουπί να πετυχαίνει στο 54' το δεύτερο προσωπικό του τέρμα για το 3-2. Την παραμονή της Λιόν στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, «υπέγραψε» στο 79' ο Γιονγκβά διαμορφώνοντας το τελικό 3-3.

ΛΙΓΚ 1: Τελευταία Ενημέρωση