Ασίστ ο Τάμαρι... τριάρα η Μονπελιέ!

Η Μονπελιέ ήταν σαρωτική στην έδρα της Λοριάν

Επιστροφή στις νίκες με εμφατικό τρόπο για τη Μονπελιέ! Η ομάδα του Μισέλ Ντερ Ζακαριάν, πέρασε με το επιβλητικό 3-0 από την έδρα της Λοριάν και πήρε ξανά τρίποντο μετά την 2η αγωνιστική!

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους φιλοξενούμενους ο Ακόρ Άνταμς που σκόραρε δύο φορές και κέρδισε πέναλτι. Με αυτή τη νίκη η Μονπελιέ ανέβηκε στην 8η θέση μετρώντας 9 βαθμούς τη στιγμή που η Λοριάν, βυθίστηκε στην 16η θέση με έξι.

Το ματς ξεκίνησε με την Λοριάν να έχει την κατοχή και να απειλεί, όμως με τη συμπλήρωση του ημιώρου ο Άνταμς, με άψογο πλασέ έκανε το 0-1 που ήταν και το σκορ για το πρώτο μέρος. Την ασίστ πιστώθηκε ο Μούσα Αλ Τάμαρι.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι, δενκλείστηκαν και μετά από πίεση διαρκείας, ο Νιγηριανός κέρδισε πέναλτι το οποίο μετουσίωσε σε γκολ ο Σαβανιέ γράφοντας το 0-2.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε στο 89ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Ακόρ Άνταμς διαμορφώνοντας το τελικό 3-0.

ΛΙΓΚ 1: Τελευταία Ενημέρωση