H καλαθοσφαιρική ΑΕΚ ανακοίνωσε την επιστροφή του Tyreek Duren στο ρόστερ της ομάδας. Ο Αμερικανός guard ήταν από τους κύριους συνετελεστές των back2back πρωταθλημάτων τις σεζόν 14-15 και 15-16.
Αναλυτικά:
Η Πετρολίνα ΑΕΚ ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας με τον Αμερικανό καλαθοσφαιριστή Tyreek Andrew Duren.
Ο Tyreek είναι 25 χρόνων (15/10/1991) και αγωνίζεται ως guard, ενώ θυμίζουμε ότι είχε άκρως επιτυχημένη παρουσία και συνεισφορά στην κατάκτηση των back2back πρωταθλημάτων (2014/15 και 2015/16).
Η Πετρολίνα ΑΕΚ τον καλωσορίζει και πάλι στην οικογένεια της ομάδας και του εύχεται κάθε επιτυχία.