«Λιποθύμησαν» στο Λος Άντζελες οι Μπουλς

Oι Λος Άντζελες Κλίπερς δυσκολεύθηκαν απέναντι στους Μπουλς, όμως κατάφεραν με πρωταγωνιστή τον Πολ Τζορτζ να κερδίσουν την ομάδα του Σικάγο 112-102

Προέβαλαν αντίσταση για 40 λεπτά, όμως λύγισαν στο φινάλε οι Μπουλς. Η ομάδα του Σικάγο, πρόβαλε γενναία αντίσταση στο Λος Άντζελες απέναντι στους Κλίπερς, όμως ο επιθετικός πλουραλισμός των γηπεδούχων, ήταν εκείνος που τους οδήγησε σε νίκη με σκορ 112-102.

Τρομερή εμφάνιση από την ομάδα του Τάιρον Λου στην τέταρτη περίοδο, αφού Τζορτζ με 22 πόντους, Λέοναρντ με 19, Πάουελ με 18 και Ζούμπατς με 16 έδωσαν το έναυσμα της αντεπίθεσης και εν τέλει τη νίκη.

Σημαντική συνεισφορά και του Χάρντεν που πέτυχε triple double με 14 πόντους, 11 ριμπάουντ και 10 ασίστ.

Πρώτος σκόρερ των Μπουλς, αλλά και του ματς ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν που έκανε double-double με 24 πόντους και 10 ασίστ σε 42 λεπτά συμμετοχής.
Στους «ταύρους» πήγαν οι μεγαλύτερες διαφορές του ματς, καθώς κατάφεραν να τη φτάσουν μέχρι και τους 11 πόντους, όμως αστοχία και αποδιοργανωμένη άμυνα τους οδήγησαν στην 33η ήττα τους σε 64 ματς.

Στο 41-21 ανέβηκαν οι Κλίπερς που πλέον πατούν γερά στα πόδια τους. έχοντας με το μέρος τους τις πιθανότητες εισόδου στα playoffs.

Τα δωδεκάλεπτα: 23-29, 46-57, 83-85, 112-102

Πηγή: sportfm.gr

NBA: Τελευταία Ενημέρωση