Κέρδισε δύσκολα η Αργεντινή

H Aργεντινή τα βρήκε σκούρα με την Αλγερία, όμως έκανε την πρώτη της νίκη στο ολυμπιακό τουρνουά επικρατώντας με 2-1.

Μόνο τη νίκη ήθελε η Αργεντινή απέναντι στην Αλγερία για την 2η αγωνιστική του ολυμπιακού τουρνουά και μπορεί να πράγματα να μην ξεκίνησαν καλά με την αποβολή του Βίκτορ Κουέστα στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, όμως στην επανάληψη οι Λατίνοι βρήκαν το δρόμο για τη νίκη.

Ο Κορέα στο 47΄ άνοιξε το σκορ, με τους Αλγερινούς να ισοφαρίζουν στο 64΄ με τον Μπεντεμπκα. Τρία λεπτά αργότερα και η Αλεγρία έμεινε με 10 παίκτες και έτσι η Αργεντινή με το τέρμα Καγέρι πήρε την πολύτιμη νίκη.

Πλέον η Αργεντινή θα ψάξει τη νίκη με την Ονδούρα την τελευταία αγωνιστική προκειμένου να πάρει την πρόκριση.