Η πεντάρα με…έξαψη! (vid)

Ο Ολυμπιακός ταπείνωσε την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ με 5-1 για τη δεύτερη αγωνιστική των play off της Superleague, σε ένα ματς μάλιστα όπου οι ερυθρόλευκοι αν δεν έριχναν ρυθμό θα μπορούσαν να διασύρουν την Ένωση με πολύ περισσότερα τέρματα.

Οι Πειραιώτες είχαν προηγηθεί από το πρώτο ημίχρονο με 4-0 σε ένα ρεσιτάλ από την ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς, με σκόρερ τους Καμαρά, Μασούρα (δυο φορές) και Ελ Αραμπί, ενώ στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσε και ένα τέρμα ο Κώστας Φορτούνης μετά από ασίστ με τακουνάκι του Χοσέ Χολέμπας.

Μάλιστα κάποιος δημιούργησε ένα επικό βίντεο με τα πέντε γκολ από την εμφατική νίκη του Ολυμπιακού στο ΟΑΚΑ και έβαλε από πάνω και το «Έξαψη». Το πασίγνωστο τραγούδι που έχει γράψει ο Βαγγέλης Μαρινάκης και ερμηνεύει η Νατάσα Θεοδωρίδου.