Προερχόμενες από ήττα

Στο «Stade Bauer» η Ρεντ Σταρ υποδέχεται την Ορλίνς στην 5η αγωνιστική τους Championnat National.

1180: Red Star FC – US Orleans 22:00 («Stade Bauer»)

Ρεντ Σταρ: Την ήττα με 2-1 εκτός από την Μπριοσίν γνώρισε στον πιο πρόσφατο της αγώνα η Ρεντ Σταρ. Δέχθηκε το γκολ με πέναλτι στο 40′, ενώ τρία λεπτά αργότερα κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Ντουράντ. Ωστόσο, με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι κέρδισαν δεύτερο πέναλτι και μετατρέποντας το σε γκολ πήραν εκ νέου το προβάδισμα, το οποίο κράτησαν μέχρι τέλους. Έτσι η Ρεντ Σταρ παρέμεινε εντός της επικίνδυνης ζώνης με μόλις τρεις βαθμούς στις τέσσερις μέχρι στιγμής αγωνιστικές.

Ορλίνς: Από ήττα προέρχεται και η Ορλίνς, η οποία έχασε στην έδρα της με 0-1 από τη Σαμπλί. Το γκολ που διαμόρφωσε το τελικό σκορ ήρθε στο 55′ από πέναλτι, αφήνοντας έτσι την Ορλίνς στην 11η θέση και στους πέντε βαθμούς (1-2-1) στις 4 μέχρι στιγμής αγωνιστικές.

Προϊστορία: Από δύο νίκες μετράνε οι δύο ομάδες στην έδρα έδρα της Ρεντ Σταρ, ενώ άλλα δύο παιχνίδια ολοκληρώθηκαν ισόπαλα.