Θα το κυνηγήσει η Μονακό

*Στο ουδέτερο «OSC Metalist» η Σαχτάρ αναμετράται με τη Μονακό για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ.

**Δεν ισχύει πλέον ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ. Σε περίπτωση που οι δύο ομάδες δεν λύσουν τις διαφορές τους μετά από 180 λεπτά αγώνα, τότε θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και έπειτα η διαδικασία των πέναλτι.

***Η ομάδα που θα προκριθεί θα πάρει το εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, ενώ εκείνη που θα αποκλειστεί θα συνεχίσει στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

0692: FC Shakhtar Donetsk - AS Monaco FC 22:00 («OSC Metalist»)

Σαχτάρ Ντόνετσκ: Στο πιο πρόσφατο της παιχνίδι αν και παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές στο βασικό της σχήμα, δεν δυσκολεύτηκε να κερδίσει με 3-0 εκτός έδρας τη Τσερνομόρετς. Έτσι πέτυχε την τέταρτη σερί νίκη και την 7η στις 8 φετινές επίσημες της υποχρεώσεις. Εξαιρετικά τα στατιστικά μέχρι στιγμής για την ομάδα από το Ντόνετσκ και μετά τη νίκη με 0-1 μέσα στη Γαλλία, έχει τον πρώτο λόγο για να βρεθεί στους ομίλους της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης.

Αγωνιστικά νέα: Τραυματίστηκε στο ματς με τη Τσερνομόρετς και υπεβλήθη σε επέμβαση ο βασικός τερματοφύλακας Τρουμπίν. Τη θέση του αναμένεται να πάρει ο πολύπειρος 37χρονος Πιάτοφ.

Πιθανή ενδεκάδα: Πιάτοφ, Ντόντο, Βιτάο, Μαρλόν, Ματβιένκο, Αντόνιο, Πάτρικ, Τετέ, Πεντρίνιο, Σόλομον, Τραορέ.

Μονακό: Δεν της βγαίνει τίποτα της Μονακό μέχρι στιγμής. Στο πιο πρόσφατο της ματς για τη Λιγκ 1, γνώρισε την εντος έδρας ήττα με 0-2 από τη Λανς. Στο 51' βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1, ενώ 10 λεπτά αργότερα η αντίπαλος της έμεινε με παίκτη λιγότερο. Εντούτοις όμως η Μονακό δεν το εκμεταλλεύτηκε, για να έρθει στο 86’ η αποβολή του Γκολοβίν και στο 93’ να δεχθεί δεύτερο τέρμα, με το οποίο διαμορφώθηκε το τελικό αποτέλεσμα. Αυτό ήταν το τρίτο διαδοχικό ματς που η Μονακό δεν έχει καταφέρει να βρει δίχτυα αν και δημιουργεί φάσεις.

Αγωνιστικά νέα: Σε σχέση με τον αγώνα πρωταθλήματος κόντρα στη Λανς η Μονακό μετράει δύο απουσίες. Για λόγους τακτικής έχει τεθεί εκτός αποστολής ο Πάβλοβιτς (στόπερ), όπως και ο Ντιατά (εξτρέμ), ο οποίος τραυματίστηκε απέναντι στη Λανς και αποχώρησε. Επιστρέφουν στην αποστολή οι Μαριπάν (στόπερ), Φοφανά (αμυν. χαφ) με τον πρώτο να συγκεντρώνει αρκετές πιθανότητες για να βρεθεί στο αρχικό σχήμα.

Πιθανή ενδεκάδα: Μαζέτσκι, Σιντιμπέ, Μαριπάν, Μπαντιασίλ, Κάιο Ενρίκε, Ζέλσον Μάρτινς, Ζαν Λούκας, Τσουαμενί, Γκολόβιν, Φόλαντ, Μπεν Γεντέρ.

Πρώτος αγώνας: Μονακό - Σαχτάρ 0:1

****Δημιουργεί φάσεις η Μονακό αλλά δεν μπορεί να βρει στόχο. Θεωρούμε ότι μετά το σκορ του πρώτου αγώνα, δύσκολα θα μείνει ξανά άσφαιρη, κόντρα σε μια έμπειρη ομάδα που μπορεί να σκοράρει οπουδήποτε. (Γκολ/Γκολ στο 1,70, μία από τις ψηλότερες αποδόσεις της αγοράς, Meridianbet).

1ST DEPOSIT BONUS: 100% μπόνους πρώτης κατάθεσης μέχρι €150!

Υπόλοιπες Χώρες: Τελευταία Ενημέρωση