Απολαυστική Βραζιλία, με πρωταγωνιστή τον Κουτίνιο (vids)

Άνετη επικράτηση επί της Βολιβίας στην πρεμιέρα του Κόπα Αμέρικα

Έτοιμη να δώσει απαντήσεις και να διεκδικήσει το 9o Κόπα Αμέρικα της ιστορίας της έδειξε η Βραζιλία, η οποία επικράτησε με σκορ 3-0 της Βολιβίας στην πρεμιέρα της διοργάνωσης. Δύο γκολ ο Κουτίνιο.

Χωρίς τον Νεϊμάρ στη διάθεσή της αλλά με τον Κουτίνιο έτοιμο να ηγηθεί της νέας προσπάθειας, η εθνική Βραζιλίαw επικράτησε με σκορ 3-0 της Βολιβίας στην πρεμιέρα του 46ου Κόπα Αμέρικα.

Η «σελεσάο» μπήκε δυνατά στο παιχνίδι από την αρχή, όμως κατάφερε να λύσει τον... γόρδιο δεσμό στο 50ο λεπτό της αναμέτρησης με το πέναλτι που ευστόχησε ο διεθνής σταρ της Μπαρτσελόνα και τρία λεπτά αργότερα ο ίδιος παίκτης έκανε το 2-0.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Έβερτον Σοάρες της Γκρέμιο, ο οποίος με ένα υπέροχο τέρμα έκανε το 3-0 στο 85'.

Πηγή:sport-fm.gr