Ξέσπασε στο τέλος η Παρί

Οι Παριζιάνοι τα βρήκαν σκούρα για μία ώρα κόντρα στη Ρεν αλλά στο τέλος ξέσπασαν και κέρδισαν με 4-1

Mε ένα ξέσπασμα στο τελευταίο μισάωρο, η Παρί παρέσυρε την αξιόμαχη Ρεν και την κέρδισε με 4-1. Η Παρί μπήκε δυνατά στο ματς και μόλις στο 7ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Καβάνι, ωστόσο στο 28’ ο Νιάνγκ έκανε το 1-1. Η Παρί πήρε ξανά το προβάδισμα στο 60ο λεπτό με τον Ντι Μαρία και ο Εμπαπέ έκανε το 3-1 στο 66’. Το 4-1 διαμόρφωσε ο Καβάνι με ακόμη ένα γκολ στο 71’.

Η Παρί υποδέχθηκε την Ρεν χωρίς τον τραυματία Νεϊμάρ και το ξεκίνημα ήταν ιδανικό, με τον Καβάνι να κάνει το 1-0 μόλις στο 7’. Οι παίκτες του Τούχελ είχαν τον έλεγχο στη συνέχεια, αλλά στο 28’ είδαν τον Νιανγκ να κάνει το 1-1 με εκπληκτικό τακουνάκι, κάτι που έφερε εκνευρισμό.

Οι Παριζιάνοι έχασαν το ρυθμό τους, όμως στο δεύτερο μέρος αποδείχθηκαν πιο αποφασισμένοι και πήραν ξανά το προβάδισμα στο 60’ με πανέμορφο τελείωμα του Ντι Μαρία για το 2-1. Με την ψυχολογία με το μέρος τους οι γηπεδούχοι ανέβασαν ταχύτητα, έφτασαν στο 3-1 με τον Μπαπέ στο 66’ και στο 71’ ο Καβάνι σκόραρε ξανά για το τελικό 4-1.

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση