Λιλ ακόμη και για τίτλο!

Κέρδισε με 2-1 την Ναντ και βρίσκεται στη 2η θέση αυτή τη στιγμή

Τη φανταστική της φετινή πορεία συνεχίζει η Λιλ, που επικράτησε με 2-1 της ναντ και βρίσκεται στη 2η θέση με 13 βαθμούς! Στο 10ο λεπτό μόλις ο Φοντέ άνοιξε το σκορ για τη Λιλ, ενώ στο 68’ ο Ικονέ έγραψε το 2-0. Η Ναντ μπήκε στο ματς στο 82ο λεπτό καθώς μείωσε σε 2-1 με τον Κουλιμπαλί αλλά δεν μπόρεσε να πάρει το Χ.

Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα:

Σεντ Ετιέν-Καέν: 2-1

(Καζρί 48’ πεν.-Φαζρ 31’)

Επιτέλους νίκη για τη Σεντ Ετιέν που κέρδισε με 3-1 την Καέν.

Η Καέν άνοιξε το σκορ στο 31ο λεπτό με τον Φαζρ αλλά η Σεντ Ετιέν ισοφάρισε στο 48’ με το πέναλτι του Καζρί. Μάλιστα στο 65’ ο Κολόντσιεστσακ έκανε το 2-1 και χάρισε τη νίκη στη Σεντ Ετιέν.

Ανζέ-Τουλούζ: 0-0

Στο 0-0 κόλλησε η Τουλούζ στην έδρα της Ανζέ κι έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στη 2η θέση μαζί με τη Λιλ.

Μονπελιέ-Νις: 1-0

(Λαμπόρντε 35’)

Τεράστια νίκη με 1-0 πέτυχε η Μονπειέ επί της Νις κι έπιασε τριάδα.

Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Λαμπορντε στο 35’.

Ρεμς-Ντιζόν: 0-0

Υποχωρεί σταδιακά η Ντιζόν, που κόλλησε στο 0-0 στην έδρα της Ρεμς.

Στρασβούργο-Αμιάν: 3-1

(Λάλα 48’, Κορνέ 66’, Αντενόν 86’ αυτ.-Κραφτ 45+2’)

Νίκη με ανατροπή για το Στρασβούργο που κέρδισε με 3-1 την Αμιάν.

Η Αμιάν άνοιξε το σκορ με τον Κραφτ στο 45+2’ αλλά στο 49’ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Λάλα. Μάλιστα στο 66’ ο Κορνέ έκανε το 2-1 και στο 86’ ήρθε το 3-1 με αυτογκόλ του Αντενόν.

Πηγή: aek365.com

Ευρώπη: Τελευταία Ενημέρωση