Όσο έχει Ιμπραίμοβιτς ελπίζει

Οι Λος Άντζελες Γκάλαξι κέρδισαν με 3-0 το Βανκούβερ και αύξησαν τις πιθανότητες τους για είσοδο στα Playoffs

Πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση τα ξημερώματα της Κυριακής ο Ζλάταν Ιμπραίμοβιτς οδήγησε  τους Λος Άντζελες Γκάλαξι σε νίκη  με 3-0 επί του Βανκούβερ  πλησιάζοντας έτσι στους 2  βαθμούς την 6η θέση που οδηγεί στα  Playoffs πρωταθλήματος την οποία κατέχει η Ρεάλ Σολτ Λέικ.

Το σόου του Ιμπραίμοβιτς  ξεκίνησε  νωρίς  καθώς μόλις στο 4ο λεπτό άνοιξε  το σκορ  με εύστοχη εκτέλεση  πέναλτι.Μέχρι το τέλος  του ημιχρόνου ο « θεός» απείλησε  άλλες 3 φορές χωρίς  όμως να καταφέρει να εξασφαλίσει  γερό προβάδισμα νίκης  για την ομάδα του.

Ότι δεν κατάφερε το 1ο ημίχρονο το έκανε στο δεύτερο καθώς στο 58 με εξαιρετικό σουτ  στο παραθυράκι  της εστίας έγραψε το 2-0.Όμως  το σόου του Ιμπραίμοβιτς είχε και συνέχεια καθώς  ο ίδιος  κέρδισε πέναλτι  με το οποίο ο Αλεσαντρινί διαμόρφωσε το τελικό σκορ 3-0 στο 77.

Πλέον οι Γκάλαξι έχουν ένα δύσκολο ντέρπι μπροστά  τους με το Κάνσας Σίτη  εκτός έδρας την ερχόμενη Κυριακή όπου θέλουν μόνο την νίκη για να ελπίζουν και αν έχουν τον Ιμπραίμοβιτς  στην μέρα του, το έργο τους θα απλοποιηθεί.