Νέο ραντεβού τρεις ημέρες μετά

*Στο «Old Trafford» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχεται τη Γουέστ Χαμ σε παιχνίδι νοκ άουτ για τον τρίτο γύρο του Λιγκ Καπ.

**Σε περίπτωση 90λεπτης ισοπαλίας, η πρόκριση στον επόμενη γύρο θα κριθεί απευθείας στη διαδικασία των πέναλτι.

**Η ομάδα που θα κατακτήσει το κύπελλο εξασφαλίζει θέση στα πλέι-οφ του Γιουρόπα Κόνφερενς Λιγκ.

2092: Manchester United – West Ham United 21:45 («Old Trafford»)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Με το γκολ του Λίνγκαρντ στο 89′ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έφυγε νικήτρια από το Ολυμπιακό στάδιο του Λονδίνου, κερδίζοντας με 2-1 τη σημερινή της αντίπαλο για το πρωτάθλημα. Η Γουέστ Χαμ ήταν η ομάδα που πήρε το προβάδισμα στο 30′ με το γκολ του Μπενραχμά, με τον Ρονάλντο πέντε λεπτά αργότερα να ισοφαρίζει για τη Γιουνάιτεντ. Ενώ ο χρόνος κυλούσε και το 1-1 διατηρείτο, ο Λίνγκαρντ στο 89′ βρήκε χώρο και επιχείρησε ένα σουτ, το οποίο κατέληξε στο βάθος της εστίας της Γουέστ Χαμ, για να δώσει στην ομάδα του το προβάδισμα. Αυτό όμως λίγο έλειψε να χαθεί, αφού οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι στις καθυστερήσεις, όμως ο Ντε Χέα απέκρουσε την εκτέλεση του Νόμπλ και έδωσε στη Γιουνάιτεντ το τέταρτο τρίποντο στη σεζόν, το οποίο τη διατήρησε στη κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ. Τον ίδιο αντίπαλο σε διαφορετικό όμως θεσμό βρίσκει και σήμερα η Γιουνάιτεντ. Αυτή τη φορά όμως την υποδέχεται στο «Όλντ Τράφορντ» σε αγώνα νοκ άουτ για τον τρίτο γύρο του Λιγκ Καπ. Με δεδομένο ότι υπάρχουν πάρα πολλοί αγώνες και συνεχόμενοι, ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ είναι αναγκασμένος να φρεσκάρει την ομάδα του πραγματοποιώντας αρκετές αλλαγές σε σχέση με τον αγώνα που προηγήθηκε για το πρωτάθλημα.

Αγωνιστικά νέα: Τζόουνς (στόπερ), Τέλες (μπακ) και Καβάνι (επιθετικός) αναμένεται να πάρουν χρόνο συμμετοχής, ενώ δεν αποκλείεται να ακολουθήσουν κι’ άλλοι. Σταθερά εκτός οι Ντιαλό (εξτρέμ) και Ράσφορντ (επιθετικός).

Γουέστ Χαμ: Ενώ κρατούσε το βαθμό, ήρθε το γκολ του Λίνγκαρντ στο 89′ για να της τον στερήσει. Στα εναπομείναντα όμως λεπτά της παρουσιάστηκε ακόμη μία ευκαιρία για να φύγει με την ισοπαλία, την οποία ωστόσο πέταξε στα σκουπίδια. Κέρδισε πέναλτι στις καθυστερήσεις, όμως ο Νόμπλ δεν κατάφερε να νικήσει από τα έντεκα βήματα τον Ντε Χέα, με αποτέλεσμα να έρθει η πρώτη ήττα στη σεζόν.

Έτσι με το πέρας 5 αγώνων, η Γουέστ Χαμ βρίσκεται στην 8η θέση με 8 βαθμούς, αλλά με βάση τα όσα έδειξε μέχρι στιγμής μπορεί για το κάτι παραπάνω.

Αγωνιστικά νέα: Εξέτισε και επιστρέφει ο Αντόνιο (επιθετικός). Δεν αναφέρονται σημαντικά προβλήματα. Θα φρεσκαριστεί κάπως η ενδεκάδα της, το Σάββατο φιλοξενείται από τη Λιντς.

Προϊστορία: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Γουέστ Χαμ έχουν ξανασυναντηθεί ακόμη μία φορά για το Λιγκ Καπ Αγγλία, με τους κόκκινους διάβολους να επικρατούν με 4-1.

30.11.16 EFL Cup Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Γουέστ Χαμ 4:1

****Νέο ραντεβού για τις δύο ομάδες μετά το συγκλονιστικό ματς της Κυριακής (19/9), το οποίο κρίθηκε στα τελευταία λεπτά. Αυτή τη φορά αναμετρώνται σε αγώνα νοκ άουτ για το κύπελλο και με βάση το τι έδειξαν μέχρι στιγμής στη σεζόν που διανύουμε θα πρέπει να αναμένουμε ένα επιθετικό παιχνίδι με αρκετές φάσεις και γκολ. Το Over 2,5 στη Meridianbet βρίσκεται στο 1,70 και αποτελεί την ψηλότερη απόδοση της αγοράς.

EMPTY BET: Δημιουργήστε – Στοιχηματίστε – Κερδίστε!

Ποδόσφαιρο: Τελευταία Ενημέρωση