Μπαρσελόνα-Γκλάσκοου 0-2: Η ζημιά στην αρχή και στο τέλος (pics)

Η ομάδα της Μπαρτσελόνα αγωνιζόταν με 10 παίκτριες...

Στράβωσε νωρίς και έτσι παρέμεινε ως το ημίχρονο ο αγώνας της Μπαρσελόνα FA με την Γκλάσκοου Σίτι, καθώς η ομάδα από τη Σκωτία προηγήθηκε νωρίς με 0-1. Ωστόσο, το κακό παράγινε και η Μπαρτσελόνα δέχθηκε και δεύτερο γκολ στο δεύτερο μέρος  για τη φάση των «32» της διοργάνωσης του UEFA Women's Champions League.

Το πρώτο γκολ σημειώθηκε στο τρίτο λεπτό της αναμέτρησης με την Grant, ενώ στο φινάλε του ημιχρόνου ο Ακαφού αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Το δεύτερο γκολ ήρθε λίγο πριν το τέλος στο 83' από την Howat.

Η Μπαρσελόνα ξεκίνησε με την ακόλουθη ενδεκάδα:

Τζέιμς-Μπουχίκας, Κουλιμπαλί, Ιωάννου, Μέρι Χάγιες, Ακαφού, Φρέτα, Βιολάρη, Έλλοχ, Αριστοδήμου, Εμπερέ, Σολωμού

Ο επαναληπτικός αγώνας θα διεξαχθεί στις 27 Σεπτεμβρίου στο Petershill Park της Γλασκώβης, χωρητικότητας 480 θέσεων.

Η πρωταθλήτρια μας είχε τερματίσει πρώτη στο δεύτερο όμιλο της προκριματικής φάσης που φιλοξενήθηκε στη Σλοβενία με τα ακόλουθα αποτελέσματα:

Barcelona FA - SK Slovan Bratislava 2-0

ŽNK Olimpija Ljubljana -Barcelona 0-6

Barcelona FA - ZFC Minsk 2-0

Γυναικείο: Τελευταία Ενημέρωση