ΑΕΚ-ΑΠΟΕΛ 3-3: Ισόπαλο το ντέρμπι

Οι γαλαζοκίτρινοι προηγήθηκαν δυο φορές αλλά δεν τα κατάφεραν

Ο ΑΠΟΕΛ εξήλθε ισόπαλος 3-3 στο "Κίτιον" απέναντι στην ΑΕΚ για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Futsal. Η ομάδα του ΑΠΟΕΛ αν και προηγήθηκε 2-0 και 3-1, δεν κατάφερε να πάρει το τρίποντο και απώλεσε τους πρώτους της βαθμούς.

Οι παίχτες του Γιάννου Μυλωνά μπήκαν πολύ καλά στο παιχνίδι και κυριάρχησαν πλήρως στο πρώτο ημίχρονο. Έχασαν πολλές ευκαιρίες, πέτυχαν δυο τέρματα με τον Ιακώβου και και πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ 2-0 υπέρ τους.

Στην επανάληψη η ΑΕΚ μείωσε, αλλά ο ΑΠΟΕΛ με σκόρερ τον Rafael πήρε εκ νέου προβάδισμα δυο τερμάτων. Ακολούθως, οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν κάποια λάθη των παιχτών των γαλαζοκιτρίνων και ισοφάρισαν σε 3-3.

Στο τελευταίο λεπτό ο ΑΠΟΕΛ έχασε σπουδαία ευκαιρία με τον Ιακώβου για να πάρει τη νίκη.