K15: Ισοπαλία με Αυστρία

Ακολουθεί και δεύτερο φιλικό

Ο κύκλος με τους φιλικούς αγώνες της Εθνικής μας ομάδας Παίδων U15 άνοιξε σήμερα το απόγευμα με τον αγώνα εναντίον της Αυστρίας.

Ο αγώνας που έγινε στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας έληξε ισόπαλος 2-2.

Οι νεαροί διεθνείς μας είχαν την ευκαιρία να ζήσουν την εμπειρία των διεθνών αγώνων και ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής Αντριέν Χατζηαλεξάνδρου έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους ποδοσφαιριστές.

Οι Αυστριακοί άνοιξαν νωρίς το σκορ και στο 38ο ο Γιώργος Λουκά ισοφάρισε σε 1-1. Στο 45ο λεπτό ο Ανδρέας Νικόλα έδωσε προβάδισμα στην Εθνική μας και στο 76' η Αυστρία ισοφάρισε σε 2-2.

Η Εθνική μας άρχισε το παιχνίδι με τους Στυλιανίδη, Γεωργίου, Φενερίδη, Βενιζέλο, Λάμπρου, Παττίχη, Σάββα, Λουκά, Σπυριδάκη, Αθανασίου, Βαλιαντή.

Από το 60ο λεπτό αγωνίστηκαν και οι Κορομίας, Φασουλιώτης, Κωνσταντίνου, Θεμιστοκλέους, Τσουτσούκης, Ευαγγέλου, Κυριακίδης, Ασημένος.

Την Πέμπτη 21 Φεβρουαρίου θα διεξαχθεί και δεύτερο φιλικό με την Αυστρία, στις 15:00 στο Δημοτικό Στάδιο Αγίας Νάπας.

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση