Φιλική νίκη της Εθνικής Ελπίδων

Κέρδισε τον Ερμή με 2-1

Με φιλικό παιχνίδι στο Δασάκι συνεχίστηκε σήμερα ο κύκλος της προετοιμασίας της Εθνικής μας ομάδας των Ελπίδων ενόψει του αγώνα με την Ελλάδα την ερχόμενη Τρίτη στο πλαίσιο της προκριματικής φάσης του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Κ-21.

Η Εθνική μας αντιμετώπισε τον Ερμή Αραδίππου και ο Γιάννος Οκκάς είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα απέναντι σε μια δυνατή ομάδα.

Ο Ομοσπονδιακός μας προπονητής, χρησιμοποίησε αρκετούς ποδοσφαιριστές στο νικηφόρο φιλικό με 2-1, όπου γενικά η ομάδα μας είχε καλή παρουσία.

Στο πρώτο ημίχρονο η Εθνική μας προηγήθηκε με 1-0 από γκολ του Ιάσωνα Πική στο 28ο λεπτό.

Ο Ερμής ισοφάρισε στο 79ο λεπτό με τον Ηλία Γεωργίου και στο 86ο λεπτό ο Γιάννης Γερολέμου με πέναλτι διαμόρφωσε το 2-1 για την Εθνική μας.

Κύπρος: Κυριάκου (69' Θεοκλή), Σεργίου (46' Παρούτης), Νικολάου (46' Ρ. Μιχαήλ), Αντωνίου, Μιχαήλ, Καραμανώλης, Ναούμ (46' Ευτυχίδης), Χρυσοστόμου (46' Κ. Ηλία), Πικής, Ιωάννου (46' Γερολέμου), Κωστή (46' Χαραλάμπους).

Εθνική: Τελευταία Ενημέρωση