Εθνική: Το καταστροφικό τρίλεπτο που τα είχε όλα!

Πίσω στο σκορ η Εθνική μας...

Η Εθνική ομάδα αιφνιδιάστηκε από το ξεκίνημα του αγώνα κόντρα στη Μάλτα, έτσι ήταν χειρότερη στα πρώτα λεπτά της «μάχης» για τα προκριματικά του Παγκοσμίου κυπέλλου που θα γίνει στο Κατάρ το 2022.

Το σύνολο του Νίκου Κωστένογλου, ηρέμησε από την απώλεια του Πιέρου (Δες ΕΔΩ), και έφερε την απόλυτη ισορροπία στο παιχνίδι της τέταρτης αγωνιστικής του ομίλου.

Προς το τέλος του ημιχρόνου (38΄), ο Κωνσταντίνος Σωτηρίου, είχε μία σπουδαία φάση, η μπάλα πήγε κόρνερ, και στην επαναφορά ο Πίττας σημάδεψε το δοκάρι.

Σα να μην έφτανε αυτό, ήρθε η κόκκινη (δεύτερη κίτρινη) για θέατρο (σ.σ. ζήτησε πέναλτι) στον Κωνσταντίνο Σωτηρίου (40΄), και εν συνεχεία, στην αντεπίθεση, ο Αττάρντ «εκτέλεσε» τον Μιχαήλ (1-0), παίζοντας με τον καλύτερο τρόπο στον παίκτη παραπάνω.

Πραγματικά, ήταν ένα τρίλεπτο που τα είχε όλα, από δοκάρι, κόκκινη, γκολ και διαμαρτυρίες για πέναλτι από τον πάγκο της Εθνικής ομάδας, που καλείται να συνέλθει στη συνέχεια του αγώνα. Τέλος, να σημειωθεί ότι νωρίς (2΄) ο Πίττας σημείωσε τέρμα, αλλά ακυρώθηκε σωστά ως οφσάιντ.