Επιστροφή σε τόπο... δοξασμένο!

Όταν ο Βερίσιμο διαιτήτευσε ξανά στο Τσίρειο Στάδιο

Στη Λεμεσό και στο Τσίρειο Στάδιο επιστρέφει μετά από διάστημα ενός χρόνου ο Πορτογάλος διαιτητής Φάμπιο Βερίσιμο.

Ο Ίβηρας διαιτητής ορίστηκε να διευθύνει τον αυριανό επαναληπτικό των ημιτελικών του Κυπέλλου Κύπρου μεταξύ της ΑΕΛ και του Ολυμπιακού, ως γνωστό (δες ΕΔΩ).

Τέτοια εποχή στην περσινή σεζόν, είχε διαιτητεύσει στο ίδιο γήπεδο τον αγώνα της πρεμιέρας της δεύτερης φάσης των πλέι οφ του πρωταθλήματος μεταξύ του Απόλλωνα και του ΑΠΟΕΛ.

Τελικό αποτέλεσμα στο 1-1, με τον Πορτογάλο να πραγματοποιεί μια αψεγάδιαστη διαιτησία. Έδειξε τέσσερις κίτρινες κάρτες στο σύνολο, από δύο σε κάθε ομάδα. Σάλαϊ και Σακέτι για την λεμεσιανή ομάδα, Σάβιτς και Ντε Βινσέντι για τον ΑΠΟΕΛ.

Για την ιστορία, ο αγώνας έληξε με σκορ 1-1. Ο Εμίλιο Ενσούε είχε σκοράρει κόντρα στην νυν ομάδα του για τον Απόλλωνα στα πρώτα λεπτά, ενώ ο Μάικ Γένσεν είχε ισοφαρίσει για τον ΑΠΟΕΛ στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου. Στον πάγκο για τον Απόλλωνα βρισκόταν ο Σωφρόνης Αυγουστή και για τον ΑΠΟΕΛ ο Μαρίνος Ουζουνίδης.