Πέρασε στην κορυφή η ΠΑΕΕΚ

Συμβιβασμός ανάμεσα σε Αναγέννηση και Αλκή

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε σήμερα η αυλαία της 24ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και επικεφαλής πέρασε η ΠΑΕΕΚ με αγώνα περισσότερο.

Στο «Αμμόχωστος – Επιστροφή» η Αλκή Ορόκλινης αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με την Αναγέννηση Δερύνειας. Το γκολ της Αλκής στο 45ο λεπτό ο Ολατούνζι, ισοφάρισε στο 55ο λεπτό ο Μιχάλης Χαραλάμπους για την Αναγέννηση. Στο μεταξύ τους παιχνίδι στον πρώτο γύρο οι δύο ομάδες έφεραν ισοπαλία 2-2.

Στο Μακάρειο Στάδιο η ΠΑΕΕΚ νίκησε 2-0 τον Διγενή Ακρίτα Μόρφου και ανέβηκε στην κορυφή με 46 βαθμούς. Τα τέρματα για το συγκρότημα του Μάκη Σεργίδη πέτυχε ο Νικόλαος Γιαννιτσάνης. Άνοιξε το σκορ στο 83ο λεπτό και στο 90ο λεπτό με πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0. Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου επικράτησε η ΠΑΕΕΚ με 3-1.

Οι υπόλοιπες αναμετρήσεις θα διεξαχθούν την Τετάρτη (15:30) ως ακολούθως: