ΜΕΑΠ: «Δεχτήκαμε μπουνιές, κλωτσιές και απειλές από φουσκωτούς»

Σοβαρές καταγγελίες από την ΜΕΑΠ

Ανακοίνωση εξέδωσε η ΜΕΑΠ με την οποία καταγγέλλει ότι έγινε επίθεση στους παίκτες της από φουσκωτούς στο ημίχρονο του χθεσινού αγώνα με τον Άρη στο Τσίρειο.

Αναλυτικά:

«Η ομάδα μας χτες έδινε ένα δύσκολο αγώνα στη Λεμεσό. Χάσαμε 4-2. Η θέση μας στην κατηγορία είναι σε κίνδυνο, ωστόσο θα παλέψουμε σε κάθε παιγνίδι για να κερδίσουμε την παραμονή μας. Αντί ρεπορτάζ, θα μοιραστούμε μαζί σας μια ιστορία που ακούσαμε ότι συνέβη σε μια μακρινή και υπανάπτυκτη χώρα...

Ήταν μια ομάδα με μικρό προϋπολογισμό και αντιμετώπιζε ένα από τα φαβορί για την άνοδο. Κανείς δεν τους έδινε πολλές ελπίδες για τη νίκη. Αλλά το παιγνίδι ξεκίνησε καλά για τους φτωχούς! Μέχρι το 30 περίπου κέρδιζαν με 0-2. Τότε ξαφνικά όλα άλλαξαν στο γήπεδο!! Μέχρι το ημίχρονο έγινε 2-2. Στο δρόμο για τα αποδυτήρια κατέβηκαν και οι φουσκωτοί- προστάτες της εντός έδρας ομάδας! Μπουνιές, κλωτσιές, απειλές! Δεν θα φύγετε ζωντανοί, παίζετε γι άλλους και άλλα τέτοια περίεργα, τους έλεγαν. Άντε μετά να συνεχίσεις τον αγώνα. 4-2 τελικό. Και τώρα να πρέπει η μικρή ομάδα να συνεχίσει τον αγώνα για παραμονή! Να ακούνε διάφορα για τον τρόπο εξέλιξης του παιγνιδιού, γιατί το 0-2 έγινε 4-2!

Μαζί με όλα αυτά να ψάχνουν και το fair play. Βγαίνει η μπάλα έξω γιατί κτύπησε κάποιος; Επιστρέφεται σε αυτόν που είχε κατοχή. Τόσο απλό! Είτε το έχεις , είτε όχι. Κάποιες νίκες είναι πιο ντροπιαστικές από την ήττα! Καλό είναι να το ξέρουν όλοι αυτό!

Όπως είπαμε και στην αρχή, αυτή είναι μια ιστορία που ακούσαμε ότι έγινε σε μια μακρινή χώρα. Οποιαδήποτε ομοιότητα με περιστατικά που έγιναν , ενδεχομένως σε γήπεδο της Κύπρου είναι καθαρή σύμπτωση. Δεν γίνονται στην Κύπρο μας, τέτοια....

Και για να επιστρέψουμε στην πραγματικότητα , εμείς ξεκινάμε προετοιμασία για το επόμενο μας παιγνίδι με αντίπαλο τον Οθέλλο, εντός έδρας, το ερχόμενο Σάββατο!».

Β Κατηγορία: Τελευταία Ενημέρωση