Ψυχωμένη η Καρμιώτισσα κέρδισε με εννέα ποδοσφαιριστές στις καθυστερήσεις

Η Καρμιώτισσα στο σημερινό ντέρμπι απέναντι στην ΑΕΖ κατάφερε να πάρει την νίκη με πέναλτι στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Οι δύο ομάδες που έπεσαν την προηγούμενη σεζόν από την Α’ κατηγορία έδιναν σήμερα ντέρμπι στα Πολεμίδια. Τα πράγματα δυσκόλεψαν από την αρχή για τους γηπεδούχους αφού μόλις στο 24’ ο Εντμάρ αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη.

Το σκορ έμενε στο 0-0 και όλα έδειχναν ότι ο αγώνας θα έληγε ισόπαλος ενώ τα πράγματα στράβωσαν ακόμη περισσότερο για την Καρμιώτισσα στο 84’ όταν ο τερματοφύλακάς της, Καϊρίνος αποβλήθηκε και αυτός με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Η ομάδα των Πολεμιδιών δεν τα έβαλε κάτω και στο 93’ ήρθε η λύτρωση όταν ο Βαττής από το σημείο του πέναλτι ευστόχησε και έδωσε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Πλέον η Καρμιώτισσα που έκανε το δύο στα δύο βρίσκεται στην κορυφή με έξι βαθμούς ενώ η ΑΕΖ έχει μόνο ένα και βρίσκεται στην 9η θέση.