Β’ Κατηγορία: Μεγάλες νίκες για Οθέλλο και Καρμιώτισσα

Τα αποτελέσματα του Σαββάτου και η βαθμολογία

Με τέσσερις αγώνες συνεχίστηκε σήμερα η δράση της 7ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας.

Ο Ονήσιλος νίκησε με 2-1 τον Ακρίτα Χλώρακας. Οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 5ο λεπτό με τον Οκόγιε. Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 34’ με τον Νιαμέν. Στο 77’ ο Ζαφειράκης ολοκλήρωσε την ανατροπή για τον Ονήσιλο.

Η Καρμιώτισσα νίκησε με 3-1 την ΑΕΖ. Η ομάδα των Πολεμιδιών προηγήθηκε στο 37ο λεπτό με τον Παναγίδη. Η ΑΕΖ ισοφάρισε στο 51’ με τον Γκονζάλες. Στο 79’ οι γηπεδούχοι πήραν εκ νέου προβάδισμα με τον Μασίνουα. Στο 95’ ο Σταμάτης έκανε το 3-1 και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

Σπουδαία νίκη πέτυχε ο Οθέλλος ο οποίος επικράτησε με 2-1 της Αναγέννησης. Οι φιλοξενούμενοι πήραν προβάδισμα στο 27’ με τον Βίσλεμ και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 33’ με τον Γαβριήλ. Στο 94ο λεπτό ο Τσίτας έκανε το 2-1 και λύτρωσε την ομάδα του, ολοκληρώνοντας την ανατροπή.

Εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Αγία Νάπα η οποία επικράτησε με 3-0 της ΠΑΕΕΚ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Πετκόφ. Η Αγία Νάπα πήρε προβάδισμα στο 53’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πετκόφ. Στο 84’ ο ίδιος ποδοσφαιριστής έδωσε προβάδισμα δυο τερμάτων στην ΑΕΖ ενώ στο 92’ έκανε το 3-0 διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Η αυλαία της αγωνιστικής άνοιξε χτες με δυο αναμετρήσεις. Στο Μακάρειο Στάδιο ο Ολυμπιακός αναδείχτηκε ισόπαλος 1-1 με τον Εθνικό Άχνας ενώ το ΘΟΪ αναδείχτηκε ισόπαλο 0-0 στην έδρα του με αντίπαλο τη ΜΕΑΠ. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο με τους αγώνες ΑΣΙΛ–Ομόνοια Αραδίππου και Άρης–Διγενής Ορόκλινης. Οι αυριανοί αγώνες θα αρχίσουν στις 14:30.