Άρης-Εθνικός 2-2: Δεν ανέδειξε νικητή η ματσάρα!

Στην κορυφή παραμένει ο Ολυμπιακός Λευκωσίας

Φινάλε 19ης αγωνιστικής στο Πρωτάθλημα Β' Κατηγορίας και το ντέρμπι στο Τσίρειο Στάδιο μεταξύ του Άρη και του Εθνικού Άχνας τέλειωσε ισόπαλο 2-2.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 43ο λεπτό με αυτογκόλ ο Εθνικός πήρε προβάδισμα, 1-0. Στο 48' ο Παπαγεωργίου πέτυχε το 2-0 για τον Εθνικό και στο 56' ο Παπαστεριανόςμε κεφαλιά μείωσε σε 2-1 για τον Άρη. Στο 71' ο Τόρες έχασε πέναλτι, απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Εθνικού Μπογκαντίνοφ.

Στο 83' ο Εθνικός έμεινε με δέκα ποδοσφαιριστές και στο 85' με πέναλτι ο Ορτέγκα ισοφάρισε το παιχνίδι, 2-2. Μετά την εκτέλεση του πέναλτι αποβλήθηκε και ο Κύπρου και ο Άρης ολοκλήρωσε το παιχνίδι επίσης με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στη βαθμολογία προηγείται ο Ολυμπιακός με 45 βαθμούς και ακολουθούν με 40 βαθμούς Εθνικός Άχνας και Οθέλλος Αθηαίνου. Στην 4η θέση ο Άρης με 37 βαθμούς.

ΑΡΗΣ: Τελευταία Ενημέρωση

Άρης: Σε βαθιά κρίση

Πηγαίνουν από το κακό στο χειρότερο οι περσινοί πρωταθλητές – Τελικός το επερχόμενο ματς με την ΑΕΚ