24sports team
Η Ακαδημία ποδοσφαίρου ΑΣΙΛ ΛΥΣΗΣ για ακόμη μια χρονιά διοργανώνει Τουρνουά Ποδοσφαίρου Παιδικών Ομάδων και Ακαδημιών στα ιδιόκτητα γήπεδα του συλλόγου μας στις ΚΑΜΑΡΕΣ Λάρνακας.
Σκοπός και στόχος μας είναι η κοινωνικοποίηση και η ψυχαγωγία των παιδιών, η απόκτηση αγωνιστικής εμπειρίας και η ανάδειξη του ταλέντου μέσα στα πλαίσια του «ΕΥ ΑΓΩΝΙΖΕΣΘΑΙ»
Το πρόγραμμα του τουρνουά:
Ηλικία 2006 (Κυριακή 21 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ΑΣΙΛ-ΟΣΦΠ ΛΑΡΝΑΚΑΣ | 08:00 | 1 |
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ-ΠΟΞ | 08:00 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ | 08:40 | 1 |
ΟΣΦΠΛΑΡΝΑΚΑΣ-ΠΟΞ | 08:40 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΠΟΞ | 09:20 | 1 |
ΟΣΦΠ ΛΑΡΝΑΚΑΣ-ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ | 09:20 | 2 |
Ηλικία 2007 EAGLES (Σάββατο 20 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ΑΣΙΛ-ΑΕΚ | 08:30 | 1 |
ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΟΜΟΝΟΙΑ | 08:30 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 09:50 | 1 |
ΑΕΚ-ΟΜΟΝΟΙΑ | 09:50 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ | 11:10 | 1 |
ΑΕΚ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 11:10 | 2 |
Ηλικία 2007 LIONS (Σάββατο 20 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ΑΣΙΛ-ΚΟΦΙΝΟΥ | 13:30 | 1 |
NUOVO CALCIO-ΜUSITS | 13:30 | 2 |
AΣΙΛ-NUOVO CALCIO | 14:50 | 1 |
KOΦΙΝΟΥ-MUSITS | 14:50 | 2 |
ΑΣΙΛ-MUSITS | 16:10 | 1 |
ΚΟΦΙΝΟΥ-NUOVO CALCIO | 16:10 | 2 |
Ηλικία 2008 EAGLES (Κυριακή 21 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
TOP11-ΟΣΦΠ ΛΑΡΝΑΚΑΣ | 10:40 | 1 |
ANOΡΘΩΣΗ-ΟΣΦΠ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ | 10:40 | 2 |
TOP11-ANOΡΘΩΣΗ | 12:00 | 1 |
ΟΣΦΠ ΛΑΡΝΑΚΑΣ-ΟΣΦΠ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ | 12:00 | 2 |
TOP11-ΟΣΦΠ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ | 13:20 | 1 |
ΟΣΦΠ ΛΑΡΝΑΚΑΣ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 13:20 | 2 |
Ηλικία 2008 LIONS (Κυριακή 21 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ΑΣΙΛ-ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ | 10:00 | 1 |
ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ-ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. | 10:00 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ | 11:20 | 1 |
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. | 11:20 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ ΑΡ. | 12:40 | 1 |
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΣΠΑΡΤΑΚΟΣ | 12:40 | 2 |
Ηλικία 2009 EAGLES (Σάββατο 20 Οκτωβρίου)
AΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ΑΣΙΛ-ΑΕΚ | 09:10 | 1 |
ΑΝΟΡΘΩΣΗ-LARNACA FA | 09:10 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 10:30 | 1 |
ΑΕΚ-LARNACA FA | 10:30 | 2 |
ΑΣΙΛ-LARNACA FA | 11:50 | 1 |
ΑΕΚ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 11:50 | 2 |
Ηλικία 2009 LIONS (Σάββατο 20 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ATLETICO-OMONOIA | 14:10 | 1 |
ΚΟΦΙΝΟΥ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 14:10 | 2 |
ATLETICO-ΚΟΦΙΝΟΥ | 15:30 | 1 |
ΟΜΟΝΟΙΑ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 15:30 | 2 |
ATLETICO-ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 16:50 | 1 |
ΟΜΟΝΟΙΑ-ΚΟΦΙΝΟΥ | 16:50 | 2 |
Ηλικία 2010 EAGLES (Σάββατο 20 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
TOP11-LARNACA FA | 08:30 | 1 |
ΟΣΦΠ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ-PRO JUNIOR SOCCER | 08:30 | 2 |
ΤOP11-ΟΣΦΠ ΑΜΜ/ΣΤΟΥ | 09:50 | 1 |
LARNACA FA-PRO JUNIOR SOCCER | 09:50 | 2 |
TOP11-PRO JUNIOR SOCCER | 11:10 | 1 |
LARNACA FA-ΟΣΦΠ AMM/ΣΤΟΥ | 11:10 | 2 |
Ηλικία 2010 LIONS (Σάββατο 20 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ΑΣΙΛ-MUSITS | 13:30 | 1 |
AEK-ΠΟΞ | 13:30 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΑΕΚ | 14:50 | 1 |
MUSITS-ΠΟΞ | 14:50 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΠΟΞ | 16:10 | 1 |
MUSITS-AEK | 16:10 | 2 |
Ηλικία 2011 EAGLES (Κυριακή 21 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ΑΝΟΡΘΩΣΗ-TOP11 | 09:00 | 1 |
ΟΜΟΝΟΙΑ-ΟΣΦΠ ΛΑΡΝΑΚΑΣ | 09:00 | 2 |
ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΟΜΟΝΟΙΑ | 10:20 | 1 |
TOP11-ΟΣΦΠ-ΛΑΡΝΑΚΑΣ | 10:20 | 2 |
ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΟΣΦΠ ΛΑΡΝΑΚΑΣ | 11:40 | 1 |
ΤΟΠ11-ΟΜΟΝΟΙΑ | 11:40 | 2 |
Ηλικία 2011 LIONS (Κυριακή 21 Οκτωβρίου)
ΑΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ΑΣΙΛ-TOP11 | 09:40 | 1 |
ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ-ΟΜΟΝΟΙΑ | 09:40 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ | 11:00 | 1 |
TOP11-OMONOIA | 11:00 | 2 |
AΣΙΛ-ΟΜΟΝΟΙΑ | 12:20 | 1 |
TOP11-ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ | 12:20 | 2 |
Ηλικία 2012 (Σάββατο 20 Οκτωβρίου)
AΓΩΝΑΣ | ΩΡΑ | ΓΗΠΕΔΟ |
ΑΣΙΛ-CAMP21 | 09:10 | 1 |
ΑΝΟΡΘΩΣΗ-ΑΕΚ | 09:10 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΑΝΟΡΘΩΣΗ | 10:30 | 1 |
CAMP21-AEK | 10:30 | 2 |
ΑΣΙΛ-ΑΕΚ | 11:50 | 1 |
CAMP21-ANOΡΘΩΣΗ | 11:50 | 2 |
*ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑΣ ΜΕΤΡΑ ΠΡΩΤΑ Ο ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΑΓΩΝΑΣ, Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΕΡΜΑΤΩΝ, ΤΑ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΓΚΟΛ.
ΟΡΟΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΙ
- Ισχύουν οι κανονισμοί της ΚΟΠ που ισχύουν στους αγώνες GRASSROOTS
- Κάθε ομάδα δικαιούται να δηλώσει όσες ομάδες θέλει σε κάθε κατηγορία
- Οι ομάδες της κάθε κατηγορίας στην Α’ Φάση θα χωριστούν σε 2 ομίλους αν έχουμε ικανοποιητικό αριθμό συμμέτοχων. Αν όχι θα ανακοινώσουμε τον τρόπο διεξαγωγής των αγώνων. Στην Β’ Φάση προκρίνονται οι πρώτες 2 ομάδες του κάθε ομίλου. Στους 2 ημιτελικούς αγωνίζεται η 1η ομάδα του ενός ομίλου με αντίπαλο την 2η του άλλου ομίλου εκτός αν θα αλλάξει κάτι, θα ανακοινωθεί.
- Ο κάθε ποδοσφαιριστής δικαιούται να συμμετάσχει μόνο σε ΜΙΑ ομάδα της ηλικιακής του κατηγορίας ή μεγαλύτερης (π.χ. ποδοσφαιριστής γεννημένος το 2007 μπορεί να συμμετάσχει με ομάδα του 2006 αλλά όχι με ομάδα του 2008 κτλ.)
- Απεριόριστος αριθμός αλλαγών από το κέντρο του γηπέδου χωρίς να διακόπτεται ο αγώνας.
- Επιτρέπεται η επαναφορά ποδοσφαιριστή που είχε γίνει αλλαγή προηγουμένως.
- Δεν ισχύει ο κανονισμός του OFF – SIDE σε όλες τις κατηγορίες.
- Κάθε ομάδα πρέπει να δηλώσει τουλάχιστο 10 ποδοσφαιριστές για τις ηλικίες 2007-2008-2009, 12 ποδοσφαιριστές για τις ηλικίες 2006.
- Τυχόν κίτρινες κάρτες δεν μεταφέρονται στους επόμενους αγώνες αλλά με κόκκινη κάρτα ο ποδοσφαιριστής θα απουσιάζει από τον επόμενο αγώνα.
- Ο υπεύθυνος της κάθε ομάδας θα πρέπει να προσκομίσει αποδεικτικά έγγραφα με φωτογραφία τα οποία να αποδεικνύουν την ηλικία των παιδιών (διαβατήριο, δελτίο υγείας, ταυτότητα κλπ) τα οποία μπορεί η αντίπαλη ομάδα να ελέγξει εάν επιθυμεί.
- Η διαιτησία όλων των αγώνων θα γίνεται από διαιτητές της ΚΟΠ.
- Κατά την διάρκεια του Τουρνουά θα υπάρχει κάλυψη πρώτων βοηθειών. Οι ομάδες είναι υπεύθυνες για τον έλεγχο και έκδοση πιστοποιητικών υγείας για τους ποδοσφαιριστές της. Οι διοργανωτές του Τουρνουά δεν έχουν καμιά απολύτως ευθύνη για τυχόν έξοδα και αποζημιώσεις από τραυματισμούς κατά την διάρκεια του Τουρνουά.
- Όλοι οι συμμετέχοντες θα πρέπει να αποστείλουν την συνημμένη δήλωση συμμετοχής μέχρι τις 16 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2018 στο EMAIL: marios.chiras@gmail.com.
- Το κόστος συμμετοχής είναι για τις ηλικίες 2010, 2011, 2012 και 2013 €80, για τις ηλικίες 2006, 2007, 2008 και 2009 €100.
- Κύπελλα ή μετάλλια για τις 2 ομάδες της κάθε κατηγορίας.
- Για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνείτε στα τηλέφωνα: 99405045(ΓΙΩΡΓΟΣ), 99487067(ΜΑΡΙΟΣ), 994938789(ΧΡΙΣΤΑΚΗΣ).