Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής στα Πρωταθλήματα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων

Με τις αναμετρήσεις της ενδέκατης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρόγραμμα στα Πρωταθλήματα Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων U14, U15, U16 και U17.

Σταθερό το σκηνικό της κορυφής και στα τέσσερα Πρωταθλήματα αφού οι πρωτοπόροι προχώρησαν με νίκες.

Την κούρσα στο Πρωτάθλημα U14 οδηγούν με 27 βαθμούς Ομόνοια (με αγώνα λιγότερο) και ΑΕΛ και ακολουθούν με 26 βαθμούς ΑΠΟΕΛ και Δόξα Κατωκοπιάς.

Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Νέα Σαλαμίνα...0-1

Για το Πρωτάθλημα U15 η πρωτοπόρος και αήττητη Ομόνοια με γκολ του Μάριου Θεοδώρου στο δεύτερο ημίχρονο νίκησε με 1-0 την ΑΕΚ και έφτασε στους 26 βαθμούς με αγώνα λιγότερο. Ακολουθεί το ΑΠΟΕΛ με 25 βαθμούς.

Τα αποτελέσματα της ενδέκατης αγωνιστικής:

ΑΠΟΕΛ - Άρης...7-1
Ομόνοια Λευκωσίας - ΑΕΚ...1-0
Πάφος FC - ΑΕΛ...4-2
Δόξα Κατωκοπιάς - Απόλλων...0-1
Καρμιώτισσα Πολεμιδιών - Νέα Σαλαμίνα...0-0

Στο Πρωτάθλημα U16 το πρωτοπόρο και αήττητο ΑΠΟΕΛ με γκολ του Αντώνη Σεραφείδη στο 58ο λεπτό νίκησε τον Άρη με 1-0 και έφτασε στους 29 βαθμούς. Τον ίδιο απολογισμό έχει και η Δόξα Κατωκοπιάς που επίσης διατηρείται αήττητη.

ΑΕΛ - Πάφος FC...1-4
ΑΕΚ - Ομόνοια...3-0
Απόλλων - Δόξα Κατωκοπιάς...3-4
Νέα Σαλαμίνα Καρμιώτισσα Πολεμιδιών...1-2
Άρης -ΑΠΟΕΛ...0-1

Για το Πρωτάθλημα U17 το σκηνικό της κορυφής παραμένει σταθερό με πρώτο το ΑΠΟΕΛ (30 βαθμοί) και δεύτερη την ΑΕΛ (28 βαθμοί) μετά τις νέες επιτυχίες τους.