Ανώτατη Κατηγορία U17: Πέμπτη σερί νίκη για το πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ

Το ΑΠΟΕΛ πέρασε νικηφόρα από την Πάφο και με το 4-1 έφτασε στους δεκαπέντε βαθμούς και οδηγεί αλάνθαστο την κούρσα του Πρωταθλήματος Ανώτατης Κατηγορίας Παίδων U17.

Τα τέρματα του ΑΠΟΕΛ πέτυχαν οι Σταύρος Γαβριήλ (21', 69') και Παρασκευάς Ορφανίδης (58', 67'). Το γκολ των γηπεδούχων πέτυχε στο 33ο λεπτό ο Αλέξανδρος Σπόντας.

Στη δεύτερη θέση με δέκα βαθμούς πέρασε η ΑΕΛ που επικράτησε στην έδρα της με 5-1 της Δόξας Κατωκοπιάς. Για την ΑΕΛ σκόραραν οι Σάββας Ευαγγέλου (8'), Άδωνης Νικολεττίδης (17', 51'), Κέρκεζ (40') και Πίντο (49'). Για τη φιλοξενούμενη ομάδα σκόραρε στο 12ο λεπτό ο Χαράλαμπος Αριστοδήμου.

Η Νέα Σαλαμίνα βρίσκεται επίσης στους δέκα βαθμούς και στους εννέα η Ομόνοια Λευκωσίας. Το μεταξύ τους παιχνίδι αναβλήθηκε και ορίστηκε για τις 6 Μαρτίου, όπως και το Άρης - Απόλλωνας.

Στο άλλο παιχνίδι της 5ης αγωνιστικής η ΑΕΚ επικράτησε με 2-0 της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών από τέρματα που πέτυχε ο Νικόλας Νεοφύτου (36' πεν., 69').