Στιβ: «Αξίζει στην ΑΕΛ να είναι εκεί»

Απόλυτα ικανοποιημένος από τους παίκτες του

Ικανοποιημένος από την παρουσία που είχαν οι ποδοσφαιριστές του παρά την ήττα από την ΑΕΛ ήταν μετά το παιχνίδι ο προπονητής της Πάφου, Στιβ Κωνσταντινίδης, που πραγματοποίησε το ντεμπούτο του στην τεχνική ηγεσία της ομάδας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Συγχαρητήρια στην ΑΕΛ για τη νίκη και στον Ντούσαν Κέρκεζ. Της αξίζει να είναι εκεί που είναι. Το πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά καλοί, χάσαμε 3-4 ευκαιρίες που δεν χάνονταν και το πληρώσαμε. Συγχαρητήρια στους παίκτες, ήταν εξαιρετικοί. Δείξαμε σε όλη την Κύπρο ότι είμαστε εδώ και δεν τα βάζουμε κάτω για την εξάδα. Ο Άλβαρεθ είχε αρκετούς μήνες να παίξει, ο Πάντσιον ερχόταν από τραυματισμό. Δεν είμαι ευχαριστημένος που χάσαμε, αξίζαμε τουλάχιστον την ισοπαλία. Η ΑΕΛ ξεκίνησε δυνατά το δεύτερο ημίχρονο. Εμείς χάσαμε ευκαιρίες, η ΑΕΛ έβαλε γκολ. Δεν μπορώ να ζητήσω κάτι παραπάνω από τους παίκτες, έβγαλαν ψυχή και πάθος που μας είχε λείψει. Χάσαμε γιατί δεν εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες μας».