Κόπιτς: «Φάνηκε η κούραση και στα δύο ημίχρονα»

Διαβάστε πιο κάτω τα όσα δήλωσε ο τεχνικός της Πάφου

Ο προπονητής της Πάφου, Ζέλικο Κόπιτς, παραδέχθηκε πως η ομάδα του έβγαλε σημάδια κούρασης στο παιχνίδι με τον Απόλλωνα.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Ήταν ένα ποιοτικό παιχνίδι με πολλά γκολ. Είχαμε προβλήματα στα δύο δεκαπεντάλεπτα στα τέλη των δύο ημιχρόνων, αφού φάνηκε η κούραση. Στα πρώτα λεπτά στο β’ ημίχρονο και μέχρι το 2-2 δείξαμε πολύ καλά πράγματα. Είμαι ευχαριστημένος από κάποια πράγματα, αλλά χρειάζεται ακόμη λίγο χρόνος έτσι όλοι οι παίκτες να μπορούν να αντεπεξέλθουν σε ολόκληρο 90λεπτο.

Το πρώτο παιχνίδι ήταν πολύ σημαντικό με την Νέα Σαλαμίνα. Στην συνέχεια σ΄ένα ισορροπημένο παιχνίδι ηττηθήκαμε από την ΑΕΚ μ’ ένα πέναλτι και μια αποβολή. Σήμερα δείξαμε ότι μπορούμε να παίξουμε καλό ποδόσφαιρο. Όσο περνούν οι αγώνες θα γινόμαστε καλύτεροι και ελπίζω να μαζέψουμε αρκετούς βαθμούς και να πετύχουμε τους στόχους μας στο τέλος της σεζόν».

ΠΑΦΟΣ F.C.: Τελευταία Ενημέρωση

Πάφος: Κιχ!!!

Το αριστούργημα του Τάνκοβιτς υπενθυμίζει ότι και οι μονάδες καθορίζουν τις εξελίξεις