Ομόνοια: Νίκη και στο δεύτερο

Επικράτησε με 2-0 επί της Χάποελ Ιερουσαλήμ

Nικηφόρο ήταν και το δεύτερο φιλικό της Ομόνοιας επί πολωνικού εδάφους.

Η ομάδα του Νιλ Λένον επικράτησε με 2-0 σε βάρος της Χάποελ Ιερουσαλήμ, χάρη σε γκολ που σημείωσαν οι Μάταβζ και Κακουλλής σε 12' και 54' αντιστοίχως.

Ο Σλοβένος φορ σκόραρε με ωραίο πλασέ μετά που βγήκε απέναντι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα, ενώ ο διεθνής επιθετικός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα από το σημείο του πέναλτι μετά από παράβαση που έγινε στον ίδιο.

Η εξέλιξη του αγώνα:

90' Tέλος αγώνα.

80' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία με κοντινό σουτ του Μπάρκερ να αποκρούεται.

77' Σουτ από πλάγια θέση έκανε ο Μπάρκερ, άουτ.

54' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κακουλλή μετά από παράβαση που έγινε στον ίδιο.

46' Ξεκίνημα στο δεύτερο ημίχρονο.

45' Tέλος ημιχρόνου.

27' Προβολή του Μάταβζ μετά από σέντρα του Λέτσιακς, η μπάλα κατέληξε άουτ.

25' Σουτ του Μιξ από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο τερματοφύλακας.

15' Γύρισμα του Μάταβζ, διώχνει προ του Ζευκή ο τερματοφύλακας.

12' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια με πλασέ του Μάταβζ!

1' Σέντρα στο παιχνίδι.

*Όπως ενημέρωσε η Ομόνοια, το παιχνίδι θα ξεκινήσει με 20 λεπτά καθυστέρηση: «Ενημερώνουμε ότι το προγραμματισμένο σημερινό φιλικό της ομάδας μας απέναντι στη Χάποελ θα αργήσει 20 λεπτά από την προγραμματισμένη του. Ο λόγος είναι η αργοπορημένη άφιξη στο γήπεδο της αντιπάλου ομάδας», αναφέρει η επίσημη ενημέρωση από πλευράς των «πρασίνων».

Η εντεκάδα της Ομόνοιας: Φαμπιάνο, Ψάλτης, Γιούστε, Παναγιώτου, Λέτσιακς, Μπασιρού, Μιξ, Σάββα, Ζευκής, Παπουλής (46' Xαραλάμπους), Μάταβζ (46' Κακουλλής).

Χάποελ: Αντεμπάγιο, Σαλόμ, Μπάκο, Γιάο, Αζούγκι, Ναόρ, Εσέτε, Μπιτόν, Σαλμάν, Μπαντάς, Τογκούι.