Ομόνοια: «Καζάνι που βράζει» ο κόσμος της

Η πέμπτη ήττα σε οχτώ αγώνες έφερε τεράστια δυσφορία στο κόσμο των «πρασίνων»

Δεν κατάφερε η Ομόνοια και γνώρισε την ήττα με 3-0 από την Πάφο του Χένινγκ Μπεργκ στο «Στέλιος Κυριακίδης». Παρά το γεγονός πως η ομάδα ξεκίνησε καλά το παιχνίδι μετά τα πρώτα δεκαπέντε λεπτά η Πάφος έλεγξε το ρυθμό και έφθασε στο πρώτο της τέρμα. Με την έναρξη του δευτέρου ημίχρονου, οι «πράσινοι» έψαξαν την αντίδραση όμως τα τέρματα της Πάφου στο 60’ και στο 64’ «τελείωσαν» ουσιαστικά το παιχνίδι.

Η πέμπτη ήττα σε οχτώ αγώνες στο πρωτάθλημα όχι μόνο έφερε δυσφορία στους οπαδούς της ομάδας, αλλά πλέον ο κόσμος μοιάζει με «καζάνι που βράζει». Ενδεικτικά τα σχόλια στα επίσημα μέσα κοινωνικής δικτύωσης των «πρασίνων», που ξεκινούν από τοποθετήσεις που ζητούν αλλαγές στο ποδοσφαιρικό κομμάτι, καταλογίζοντας ευθύνες στους υπεύθυνους του προγραμματισμού, μέχρι και στα πιο ακραία που λίγο πολύ καλούν τη διοίκηση Παπασταύρου να απομακρυνθεί άμεσα απ’ την ομάδα.

Γενικότερα η διοίκηση Παπασταύρου αντιμετωπίζει την μεγαλύτερη κρίση από τότε που ανέλαβε την ομάδα, και στο πρόσωπο του Γιανίκ Φερέρα βλέπουν τον άνθρωπο που με σκληρή δουλειά και μεθοδικότητα θα φέρει την ηρεμία και θα οδηγήσει την Ομόνοια ψηλά.