Β' Κατηγορία: «Βόμβα» μεγατόνων στο Μακάρειο!

Ο ΑΣΙΛ έκανε τη μεγάλη έκπληξη και κέρδισε με 2-0 τον Ολυμπιακό

Θύμα τεράστιας έκπληξης έπεσε ο Ολυμπιακός ο οποίος ηττήθηκε στο Μακάρειο με 2-0 από τον ΑΣΙΛ. Νικηφόρα προχώρησαν Άρης και Εθνικός.

Με γκολ του Ηλιόπουλου και του Ρεγκάκο ο ΑΣΙΛ απόδρασε από το Μακάρειο με μια τεράστια νίκη. Τη απρόσμενη γκέλα του Ολυμπιακού εκμεταλλεύτηκε ο Άρης ο οποίος πέρασε νικηφόρα από την έδρα του ΘΟΪ επικρατώντας με 2-1 χάρη στα γκολ των Ορτέγα και Πεχλιβάνη. Το γκολ για τους γηπεδούχους πέτυχε ο Χοφσεπιάν. Η «ελαφρά ταξιαρχία» προσπέρασε τον Ολυμπιακό στη βαθμολογία και ανέβηκε στη 2η θέση.

Άνετα πέρασε από την έδρα της Αγίας Νάπας ο Εθνικός ο οποίος επικράτησε με 3-1, κάνοντας ακόμη ένα αποφασιστικό βήμα για την επιστροφή του στην πρώτη κατηγορία. Ρόγκατς (2) και Καπαρτής σκόραραν για την ομάδας της Άχνας ενώ το γκολ της Αγίας Νάπας πέτυχε ο Ρεμάλκ.

3. Ολυμπιακός 57 *

*Εκκρεμεί η ολοκλήρωση του αγώνα με τον Οθέλλο.

Την ερχόμενη Τετάρτη θα συνεχιστεί η αναμέτρηση ανάμεσα στον Οθέλλο και τον Ολυμπιακό από το 57ο λεπτό. Μέχρι εκείνο το λεπτό η ομάδα του Οθέλλου ήταν μπροστά στο σκορ με 1-0.