Άρης-Ολυμπιακός 2-3: Τσαφ-τσουφ, το «μαυροπράσινο» τρένο περνά! (pics)

Ασταμάτητη η ομάδα του Φάτζιο Μπούις

Τεράστιο διπλό πέτυχε στη Λεμεσό ο Ολυμπιακός, ο οποίος επικράτησε με 3-2 του Άρη συνεχίζοντας τη ξέφρενη πορεία του.

Με τη νίκη της η ομάδα του Μπούις έφτασε τους 22 βαθμούς και οδηγεί σταθερά την κούρσα του πρωταθλήματος της Β’ Κατηγορίας.

Ο Άρης πήρε προβάδισμα στο σκορ μόλις στο 12ο λεπτό με τον Μπρίτο. Σχεδόν άμεση ήταν η απάντηση των «μαυροπράσινων» οι οποίοι έφεραν το παιχνίδι στα ίσα εφτά λεπτά αργότερα με τον Ράμος. Στο 39’ ο Άρης πήρε εκ νέου προβάδισμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ορτέγκα. Στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου η ομάδα του Μπούις ισοφάρισε με σκόρερ και πάλι τον Ράμος.

Στην επανάληψη το παιχνίδι ήταν συγκλονιστικό, με τις δυο ομάδες να δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες. Ο Ολυμπιακός σκόραρε στο 78’ με τον Ρομό, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.

ΑΡΗΣ: Νουρεντινόφσκι, Μουλόπουλος(33′ Κυριάκου), Μεδίνα, Μπρίτο, Αγγελόπουλος, Μαλεκκίδης, Παπαστεριανός(71′ Κορέα), Κύπρου, Πεχλιβάνης, Μαμμίδης, Χατζηπασχάλης.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Κωνσταντίνου, Λεονάρντο, Πιερμάρ, Ροτζέριο(85′ Σαμάρας), Ρομό, Βιέρα(7′ Αντωνίου), Παχίπης, Μίγγας(60′ Οπόνγκ), Μέντες, Ράμος, Παπαγεωργίου